در دسته
مدت زمان مطالعه: 5 دقیقه

معرفی ژورنال های چاپ مقاله | مجلات ISC

شناخت ژورنال های چاپ مقاله (Article Print Journals) به شما کمک می کند سریع تر مقاله مورد نظر را بنویسید. زیرا با شناخت ژورنال با فرمت و قوانین این مجله آشنایی پیدا کرده و سپس اقدام به نوشتن می کنید. چاپ مقاله در نشریات داخلی کار سختی نیست. به شرط اینکه به سراغ ژورنال های معتبر بروید. ما در اینجا قصد داریم یکی از ژورنال های چاپ مقاله را به طور کامل معرفی کنیم. پس با بهترین موسسه نوشتن پایان نامه پروژه دونی همراه باشید.

شرایط انتخاب ژورنال های چاپ مقاله

قبل از نوشتن مقاله علمی پژوهشی ابتدا باید با شرایط چاپ آن آشنا باشید. در حال حاضر برای چاپ مقاله در لیست مجلات داخلی برای چاپ مقاله باید ابتدا مقاله شما توسط کمیته علمی پایگاه استنادی مورد ارزیابی قرار بگیرد.

برای اینکه ژورنال های معتبر را مورد ارزیابی قرار دهید، ابتدا باید شماره شاپا و سایت مستقل آن را بررسی کنید. همچنین مجله مورد نظر باید دارای انتشار حداقل 3 شماره از نشریه باشد. از سوی دیگر داشتن حداقل 24 مقاله در سال برای مجله الزامیست. یکی دیگر از شرایط انتخاب ژورنال های چاپ مقاله داشتن حداقل 7 عضو هیئت تحریریه است. پایگاه  ISC یکی ژورنال های معتبر داخلی است که می تواند برای چاپ مقالات به شما کمک کند.

ژورنال های چاپ مقاله / ژورنال های معتبر

پایگاه  ISCدر در لیست ژورنال های معتبر

پایگاه  ISCدر لیست مجلات رایگان برای چاپ مقاله قرار می گیرد. این پایگاه استنادی علوم جهان اسلام به عنوان معتبرترین مرجع مجلات علمی چاپ مقاله در کشورهای اسلامی محسوب می شود. دبیرخانه این پایگاه علمی در شهر شیراز قرار دارد. در ادامه بخش های مختلف پایگاه ISC معرفی می شود.

بیشتر بخوانید: اکسپت مقاله علمی پژوهشی | تمامی شرایط و مراحل اکسپت مقاله

1. سامانه نشریات علمی

در این بخش از سامانه می توانید به عنوان نشریات نمایه شده دسترسی پیدا کنید. جستجو در این قسمت می تواند به صورت جستجو فهرست الفبایی صورت بگیرد. همچنین شما می توانید با جستجو در عناوین و یا جستجو در موضوعات مجلات نمایه شده به مقالات منتشر شده دسترسی پیدا کنید.

در این مجله بروز رسانی عناوین نشریات معمولا به صورت سالانه صورت می گیرد. دسترسی به موضوعات نشریات تخصصی می تواند به عنوان یک منبع برای محققان برای دستیابی به فهرست مجلات در حوزه مورد نظر باشد. این بخش از جستجو به 5 زبان مختلف انجام می شود.

2. فهرست مندرجات نشریات فارسی

در این قسمت از پایگاه ISC شما می توانید به مقالات چاپ شده در نشریات نمایه شده به زبان فارسی دسترسی پیدا کنید. این جستجو می تواند بر اساس سال انتشار، عنوان مقاله، نام نویسنده و کلمات کلیدی صورت بگیرد. این بخش به محققان کمک می کند که بتوانند با بررسی سیر تحقیقات انجام شده در یک موضوع مشخص تحقیقات انجام شده و نتایج حاصله را با هم مقایسه کنند.

بیشتر بخوانید: نحوه نوشتن مقاله برای بورسیه |آسانترین راه مهاجرت

3. سامانه جامع ثبت و اطلاع رسانی همایش های معتبر

در این قسمت از ژورنال های چاپ مقاله می توانید به عناوین و فهرست همایش های در حال برگزاری دسترسی داشته باشید. بدین ترتیب می توانید برای نمایه شدن مقاله خود در ISC یک کنفرانس و یا همایش تخصصی پیدا کنید. سپس با ارسال مقاله خود برای آن همایش، مقاله را در ISC منتشر کنید.

اگر چه ISC در لیست مجلات رایگان برای چاپ مقاله قرار می گیرد، اما از نظر امتیاز پژوهشی در مقطع ارشد و دکتری، نمایه شدن مقاله در آن نصف امتیاز نمایه شدن مقاله در ISI را دارد.

شناخت ژورنال های چاپ مقاله به شما کمک می کند

4. فهرست نشریات نامعتبر و جعلی

در این بخش می توانید نام و مشخصات مجلاتی را که از اعتبار علمی لازم برخوردار نیستند، پیدا کنید. شما در این بخش با جستجوی نام ژورنالی که قصد ارسال مقاله را برای آن دارید، به معتبر بودن یا نبودن آن آگاه شوید. همچنین می توانید به لیست مجلات رایگان برای چاپ مقاله دسترسی پیدا کنید.

البته این فهرست توسط موسسات گوناگون مانند وزارت علوم و دانشگاه آزاد اسلامی نیز به شکل سالیانه اعلام می شود. این لیست طبیعتا جامع ترین فهرست اعلامی وزارت علوم است. بنابراین توصیه پروژه دونی اینست که به آن فهرست استناد کنید.

 

5. جایگاه دانشگاهی کشور در سطح بین المللی

این قسمت تعداد مقالات چاپ شده در ژورنال های چاپ مقاله را نشان می دهد. همچنین با توجه به مقالات منتشر شده از محققان دارای وابستگی به مراکز تحقیقاتی داخلی، جایگاه علمی کشور را به شکل سالیانه معرفی می کند. برای مثال در سه سال گذشته بیشترین تعداد مقالات نمایه شده در پایگاه استنادی جهان اسلام، به دانشگاه تهران تعلق داشت.

 

 

مطالب مرتبط
ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × = 24