در دسته
مدت زمان مطالعه: 8 دقیقه

نحوه سابمیت مقاله در مجلات خارجی

نحوه سابمیت مقاله در مجلات خارجی به چه صورت است؟ چطور می‌توانم مقاله خود را برای مجلات خارجی ارسال کنم؟ دریافت بورسیه از طریق مقاله isi امکان پذیر است؟ البته در پروژه دونی ما در مطلب دیگری به دریافت بورسیه از طریق نوشتن مقاله پرداخته ایم. در اینجا قصد داریم به روش سابمیت مقاله در مجلات خارجی بپردازیم. قبل از هر چیز باید با مفهوم سابمیت در سایت پروژه دونی آشنا شوید.

سابمیت مقله یعنی چی؟

سابمیت مقاله isi یک مرحله کاملا تخصصی از پذیرش مقاله علمی محسوب می شود که قبل از چاپ باید آن را طی کنید. وقتی مقاله علمی پژوهشی خود را برای یک مجله خارجی ارسال می کنید، داوران آن را بررسی می کنند. سپس ایرادات مقاله را برای شما ارسال می کنند. بعد از اینکه ایرادات مقاله را برطرف کردید، مجددا آن را برای چاپ به مجله موردنظر خود ارسال می کنید.

حالا ارسال مقاله به مجلات خارجی همان سابمیت است. در واقع شما تمامی مراحل آماده سازی و ویرایش لازم را بر روی مقاله علمی انجام داده اید تا آماده چاپ شود.

نحوه سابمیت مقاله در مجلات خارجی

بعد از نوشتن مقاله isi سابمیت مقاله علمی isi مراحل و قواعد خاصی دارد که اگر آن را رعایت نکنید، مقاله شما ریجکت (برگردانده) می شود. یکی از مراحل چاپ مقاله در مجلات داخلی برطرف کردن ایراداتی است که از سوی داوران برای مقاله مشخص شده است. از سوی دیگر باید مقاله را تنها برای یک مجله سابمیت کنید.

سابمیت همزمان یک مقاله isi برای دو مجله ممکن نیست. در این صورت مقاله ریجکت می‌شود. سابمیت مقاله زمانی برای شما ارسال می‌شود، به این معناست که مقاله شما توسط مجله موردنظر دریافت شده است. پس سابمیت مقاله به معنای پذیرش و وعده چاپ آن نیست. بلکه نشان می دهد اکنون مقاله شما در دست بررسی است.

به طور کلی قوانین سابمیت مقاله در مجلات خارجی شامل موارد زیر است:

نحوه سابمیت مقاله در مجلات خارجی

چه زمانی مقاله آماده سابمیت شدن است؟

یکی از نکات مهم در نحوه سابمیت مقاله در مجلات خارجی ترجمه آن به زبان انگلیسی است. برای هر مجله‌ای (با ایمپکت بالا یا بدون ایمپکت) باید آن را به زبان انگلیسی و به صورت کاملا تخصصی ترجمه کنید. دقت داشته باشید که ترجمه زبان انگلیسی باید دقیقا منطبق با اصول گرامری و دستوری این زبان باشد.

برای ارسال مقاله به مجلات خارجی باید مراحل زیر را طی کنید:

چند نکته مهم قبل از سابمیت مقاله isi

در نحوه سابمیت مقاله در مجلات خارجی باید به چندین نکته ویرایشی مقاله توجه کنید:

نسخه نهایی برای ارسال مقاله در مجلات خارجی باید بدون کوچکترین ایراد باشد. در غیر این صورت مقاله شما ریجکت می شود و دوباره باید زمان دیگری را منتظر بررسی مقاله خود منتظر بمانید. اگر قصد دارید از طریق مقاله بورسیه تحصیلی دریافت کنید، روی نکات گفته شده بیشتر دقت کنید.

روش‌های سابمیت مقاله در مجلات خارجی

برای اینکه مقاله isi خود را در مجلات معتبر سابمیت کنید، 2 روش وجود دارد:

شما در روش ارسال مقاله به مجلات خارجی با ایمیل، محدودیتی برای اصلاحات، تغییر قسمتی از مقاله و … را ندارید. اما در روش ارسال دستی باید مدت زمان زیادی را صرف اصلاح ایرادات کنید. البته برخی از مجلات از هر دو روش برای دریافت مقالات استفاده می کنند. بنابراین قبل از ارسال و سابمیت مقاله از روش موردنظر مجله اطلاعات لازم را کسب کنید.

رفع سرقت ادبی از مقاله

یکی از نکات مهم در مراحل چاپ مقاله isi در مجلات داخلی بررسی مقاله از نظر کپی نبودن است. داوران مجلات خارجی به شدت بر روی این موضوع حساسیت دارند. آن ها با کمک ابزارهای قوی قادرند حتی جملات کپی شده را هم پیدا کنند. بنابراین سعی نکنید با کپی کردن کارتان را سریع تر به پیش ببرید.

اگر مقاله را فرد دیگری برایتان آماده کرده، بهتر است قبل از سابمیت مقاله آن را پارافیز کنید. با بررسی متن و رفع سرقت ادبی شانس چاپ مقاله خود را بالا می‌برید.

به طور کلی قوانین سابمیت مقاله در مجلات خارجی شامل موارد زیر است:

https://projedoni.com

تفاوت سابمیت مقاله با اکسپت مقاله

زمانی که مقاله isi شما پذیرش می شود، تا زمانی که بخواهد چاپ شود به آن اکسپت مقاله گفته می شود. در واقع مقاله شما توسط داوران به عنوان یک مقاله بی نقص و آماده چاپ پذیرفته شده است. اما در سابمیت مقاله مجله مورد نظر مقاله شما را دریافت کرده و به شما پیغام تایید میفرستد تا از ارسال مجدد آن خودداری کنید. اما هنوز در مورد درستی یا نادرستی و میزان کیفیت و ایرادات مقاله هیچ چیز مشخص نشده است.

در پایان

برای نوشتن و نحوه سابمیت مقاله در مجلات خارجی توصیه ما اینست که با یک موسسه کاربلد مشورت کنید. پروژه دونی یکی از موسسات نوشتن پروژه های دانشجویی از جمله مقالات isi برای مجلات خارجی است. شما قبل از اینکه زمان را از دست بدهید و مدام منتظر پاسخ از سوی مجله موردنظر بمانید، از مشاوره های یک متخصص بهره ببرید.

در پروژه دونی گروهی از پژوهشگرانی فعالیت دارند که سال‌هاست در زمینه نوشتن پایان نامه مقاله و ترجمه کار می کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر به قسمت «ثبت پروژه» بروید. بعد از ثبت اطلاعات و تکمیل فرم، کارشناسان ما با شما تماس می گیرند.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

64 − 58 =