در دسته
مدت زمان مطالعه: 10 دقیقه

چگونه مقاله کنفرانسی بنویسیم ؟

چگونه مقاله کنفرانسی بنویسیم ؟ در صفحه ای که به طور کامل به مفهوم مقاله کنفرانسی پرداختیم، در مورد نحوه انجام آن توضیح زیادی ندادیم. اما لازم است با استایل و ساختار این نوع از مقاله آشنا شوید. برای نوشتن فرمت مقاله کنفرانسی باید چندین مطلب و نکته مهم را بدانید. در این مطلب از سایت پروژه دونی سعی داریم به همین مطلب بپردازیم.

چگونه مقاله کنفرانسی بنویسیم؟

برای انجام مقاله‌های کنفرانسی ابتدا باید مراحل نوشتن آن را بدانید. این مراحل عبارتند از:

مشخص کردن ساختار مقاله

در ابتدا باید ساختار و فرمت مقاله کنفرانسی را مشخص کنید. مقاله شما باید به چه شکلی ساختاربندی شود؟ آیا می‌خواهید مقاله به صورت کامل به مطلب و نتایج تحقیق بپردازد؟ آیا می‌خواهید همه چیز را خلاصه‌وار بیان کنید؟ در هر صورت باید مقاله به دو شکل نوشته شود:

توجه داشته باشید برای نوشتن خلاصه مقاله در پاورپوینت و ارائه آن در کنفرانس نیازی به ارائه تمامی منابع نیست. می توانید اصلی ترین منابع (منابع اولیه) را عنوان کنید.

نوشتن مقاله کنفرانسی

دستاورد جدید مقاله

یکی از مهم‌ترین نکات برای نوشتن مقاله کنفرانسی توجه به نتایج آنست. در مقاله ژورنالی شما می‌توانید بخشی از دستاوردهای منابع قدیمی را هم با تفسیر و تحلیل در مقاله خود بگنجانید. اما مقاله کنفرانسی باید خلاصه نوشته شود. بنابراین مجالی برای نوشتن قسمت‌های حاشیه ای و اضافه باقی نمی ماند. بهترین کار اینست که به سراغ جدیدترین دستاوردها بروید.

همچنین باید دستاوردها را از نقطه نظر خود بررسی کنید. اگر بخواهید فقط به مطالب و منابع بسنده کنید، کار شما نوعی کپی برداری است که ارزش علمی ندارد.

مشخص کردن فرمت مقاله کنفرانسی

همان طور که گفتیم شما در مقالات کنفرانسی درست مثل نوشتن مقاله isi باید عنوان، مقدمه، بدنه یا متن اصلی و نتیجه گیری را عنوان کنید. شما به مدت 15 الی 20 دقیقه فرصت دارید تا مقاله خود را ارائه دهید. پس نباید در نوشتن آن زیاده روی کنید. فرمت باید طبق چیزی باشد که در بین سایر مقالات مرسوم است.

مقالات کنفرانسی به چکیده نیاز ندارند. با این حال باید فرمت زیر را رعایت کنید:

این فرمت برای بسیاری از کنفرانس ها به عنوان استاندارد تعیین شده است. با این حال برخی از کنفرانس های استانداردهای دیگری را برای انجام مقالات کنفرانسی تعیین می‌کنند. قبل از نوشتن چنین مقاله ای ابتدا باید قواعد و شرایط کنفرانس را بررسی کنید.

 نوشتن مقاله کنفرانسی برحسب مخاطبان

چه کسانی قرار است در کنفرانس شرکت کنند؟ به هر حال بررسی این موضوع به شما کمک می کند در انجام مقاله کنفرانسی با وسواس بیشتری عمل کنید. وقتی با شناخت از حاضران در جلسه اقدام به نوشتن می کنید می دانید که دقیقا به سراغ چه منابعی بروید و چه اطلاعاتی را در مقاله خود قرار دهید. همچنین در قسمت نتیجه گیری هم به نحوی عمل می کنید تا بتوانید ذهن حاضران در کنفرانس را اقناع کنید.

نجام مقاله‌های کنفرانسی

طرح سوال و پاسخ دادن به سوالات

برای نوشتن مقاله کنفرانسی باید به نحوی عمل کنید تا در زمان ارائه وقتی با پرسش های حاضران روبرو شدید، قادر به پاسخگویی باشید. حتی اگر انجام مقاله کنفرانسی را به یک موسسه سپردید باید این درخواست را از آنان داشته باشید. بهتر است سوالات را در جایی یادداشت کنید تا بتوانید مقاله را با توجه به این سوالات بنویسید.

با بررسی کنفرانس های قبلی و یا مقالات کنفرانسی شبیه به مقاله خود می توانید حدس بزنید که حاضران در کنفرانس بعد از ارائه چه نظرات و سوالاتی در مورد مقاله شما دارند. متن مقاله باید قانع کننده و مبتنی بر استدلال های علمی باشد. از حاشیه رفتن خودداری کنید و کل محتوای مقاله را برای پاسخ دادن به سوالات از پیش تعیین شده و شرح موضوع بنویسید.

مطالعه خود را افزایش دهید

هر کس در هر کاری که زحمت بیشتری بکشد، مطمئنا موفق تر است. در انجام مقاله کنفرانسی این قانون همچنان پابرجاست. برای نوشتن چنین مقاله ای به دانسته های خود اکتفا نکنید و تا می توانید مقالات، کتاب ها، ویدئوهای کنفرانسی مربوط به موضوع خود را بررسی کنید. داشتن اطلاعات علمی جدید به افزایش کیفیت مقاله کنفرانسی کمک زیادی می کند.

در پایان

اکنون به سوال چگونه مقاله کنفرانسی بنویسیم پاسخ دادیم. اما اگر با وجود این اطلاعات نتوانستید مقاله ای درخور و شایسته را بنویسید، به سراغ یک موسسه معتبر بروید. پروژه دونی یکی از بهترین موسسات نوشتن پایان نامه است.

اگر برای نوشتن پایان نامه به مشاوره نیاز داشتید و یا برای نوشتن پروپوزال یا پایان نامه دچار مشکل شدید، به قسمت « انجام پایان نامه » بروید. در این صفحه بر روی درخواست خود کلیک کرده و فرم مربوطه را تکمیل کنید. کارشناسان ما بعد از دریافت اطلاعات با شما تماس می‌گیرند. همچنین می توانید با شماره های 09126232588 و یا 86036675-021 تماس بگیرید.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

− 3 = 2