در دسته
مدت زمان مطالعه: 5 دقیقه

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری از ابتدا تا انتها

نوشتن پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتر کار راحتی نیست که هر کسی قادر به انجام آن باشد. بسیاری از دانشجویان آنقدر از تحقیق بیزارند که اقدام به خرید پایان نامه می کنند. اگر برای تکمیل پایان نامه خود این کار را انجام دهید، بدون ایراد است. البته شما می توانید به وب سایت هایی نظیر پروژه دونی مراجعه کنید. در این صورت پروژه دونی برای انجام پایان نامه کارشناسی ارشد و یا دکتر مشاوره های لازم را به شما ارائه می دهد.

نحوه نوشتن پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری در میزان تحقیقات با هم تفاوت دارد. سایر مراحل از جمله نحوه نوشتن پروپوزال همه مراحل شبیه به هم است. به طور کلی برای انجام پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری می توانید به صورت زیر عمل کنید:

بیشتر بخوانید: تکراری نبودن موضوع پایان نامه در ایران داک + نحوه استعلام

انتخاب عنوان برای پایان نامه

یکی از قسمت های مهم نوشتن پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری، انتخاب موضوع است. شما قبل از اینکه کار را به طور حرفه ای شروع کنید، ابتدا باید موضوع خود را مشخص کنید. حتی اگر قصد خرید پایان نامه و یا سفارش پایان نامه را هم دارید، ابتدا باید موضوع خود را مشخص کنید. توجه داشته باشید که موضوع نباید تکراری باشد.

برای انجام پایان نامه کارشناسی ارشد و یا دکترا داشتن موضوع مشخص، کاربردی و غیرتکراری الزامیست. البته شما باید با کمک ایرانداک تکراری نبودن موضوع پایان نامه را هم مشخص کنید. به این صورت که به پایگاه داده ایرانداک مراجعه کرده و موضوع مدنظر خود را در آن وارد می‌کنید. اگر پیش‌تر در مورد آن مقاله یا پایان نامه ای نوشته نشده باشد، می توانید کار خود را با همان موضوع شروع کنید.

البته قبل از آن باید عنوان پایان نامه را به تصویب گروه آموزشی و دانشکده خود برسانید.

نوشتن پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتر کار راحتی نیست

نحوه نوشتن پروپوزال دکتری و ارشد

در مرحله بعد باید خود را برای نوشتن پروپوزال یا طرح تحقیق آماده کنید. در این مرحله باید عنوان اصلی پایان نامه را مشخص کنید. سپس یک سوال اصلی و چند سوال فرعی در مورد آن مطرح کنید. در انتها به این سوال اصلی پاسخ دهید. در زمان انجام پایان نامه کارشناسی ارشد باید به این فرضیه پاسخ دهید. به این صورت که آن را تایید یا رد کنید.

همچنین باید به مطرح کردن مسئله بپردازید. هدف شما از طرح این موضوع چیست؟ در این قسمت باید هدف خود را از طرح کردن یک عنوان یا موضوع بنویسید. در سایر قسمت های پروپوزال هم باید منابع مورد استفاده را درج کنید. همچنین باید روش تحقیق خود را نیز بنویسید.

برخی از رشته ها باید در آزمایشگاه و یا به صورت میدانی پایان نامه کارشناسی ارشد یا دکتری را بنویسند. برخی هم با بررسی مقالات، کتاب ها و سایر پایان نامه ها پایان نامه خود را می‌نویسند.

بیشتر بخوانید: نحوه نوشتن فصل های پایان نامه تحصیلی |ساختار پایان نامه

قیمت انجام پایان نامه کارشناسی ارشد چقدر است؟

اگر بخواهید در کنار پایان نامه اصلی، به سایر پایان نامه ها نیز دسترسی داشته باشید، می توانید به کتابخانه های دانشگاه مراجعه کنید. در این قسمت به صورت اختصاصی پایان نامه دانشجویان در سال‌های قبل نگهداری می شود.

اگر فرصت نوشتن پایان نامه کارشناسی ارشد را نداشته باشد، می توانید برای سفارش آن اقدام کنید. البته شخصا باید در جریان امور آن باشید. چرا که خرید پایان نامه جرم محسوب می شود.

در زمان دفاعیه هم باید قادر به پاسخگویی باشید. چرا که داوران از شما سوالاتی را می پرسند که قاعدتا باید بتوانید به آنها پاسخ دهید. اگر در این مورد ناتوان باشید باعث مشکوک شدن آنها می شود. در نتیجه نمره پایان نامه را از دست می دهید. حتی ممکن است از سوی دانشکده مجبور به نوشتن مجدد پایان نامه شوید.

خواندن پایان نامه بعد از سفارش دادن و یا خرید کردن لازم است. اگر بخواهید پایان نامه را برای تحقیقات دانشجویی و یا دریافت منابع استفاده کنید، هیچ مشکلی برای شما ایجاد نمی‌کند.

قیمت انجام پایان نامه کارشناسی ارشد با توجه به رشته تحصیلی تفاوت زیادی با هم دارد. برای مثال قیمت نوشتن پایان نامه پزشکی با رشته های علوم انسانی تفاوت دارد. ارزانترین پایان نامه ها مربوط به رشته هایی است که منابع آنها سریع تر و آسانتر بدست می آید.

نحوه نوشتن پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری

دفاعیه بعد از انجام پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری

در آخرین مرحله از نوشتن پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری باید به جلسه دفاعیه بروید. در این جلسه ابتدا به شما فرصت صحبت کردن در مورد پایان نامه داده می شود. سپس داوران که از قبل نتایج تلاش شما را خوانده اند، ایرادات و اشکالات آن را بیان می کنند.

در این جلسه ممکن است هر ایرادی به کار شما گرفته شود. پس نباید به محض شنیدن این ایردات دچار استرس شوید. بلکه بعد از اتمام جلسه دفاعیه باید برای رفع ایرادات تلاش کنید. در نهایت پایان نامه اصلاح شده را به استاد راهنما داده و سپس یک نسخه از آن را به دانشکده می دهید.

نحوه ثبت پایان نامه در ایرانداک

بعد از اینکه نوشتن پایان نامه کارشناسی ارشد و یا دکتری و تحویل آن به استاد راهنما، باید موضوع پایان نامه را در ایرانداک ثبت کنید. با این کار از دوباره کاری پایان نامه پیشگیری می شود. در غیر این صورت ممکن است دانشجوی دیگری موضوع پایان نامه شما را انجام دهد و آن را به ثبت برساند. در این صورت اولویت با او خواهد بود. پس باید پیش دستی کرده و عنوان پایان نامه را بلافاصله بعد از تایید دانشگاه در ایرانداک به ثبت برسانید.

در پایان

اگر برای نوشتن پایان نامه به مشاوره نیاز داشتید و یا برای نوشتن پروپوزال یا پایان نامه دچار مشکل شدید، به قسمت « انجام پایان نامه » بروید. در این صفحه بر روی درخواست خود کلیک کرده و فرم مربوطه را تکمیل کنید. کارشناسان ما بعد از دریافت اطلاعات با شما تماس می‌گیرند. همچنین می توانید با شماره های 09126232588 و یا 86036675-021 تماس بگیرید و از هزینه و نحوه مشاوره برای نوشتن پروپوزال و پایان نامه مطلع شوید.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

60 − 55 =