در دسته
مدت زمان مطالعه: 5 دقیقه

راهنمای استفاده از سیویلیکا | دانلود مقاله رایگان برای دانشگاه آزاد

سیویلیکا چیست ؟ سیویلیکا به‌عنوان مهم ترین مرجع نشر مقالات کنفرانس های ایران فعالیت می کند. علاوه بر کنفراس های داخلی و یا بین المللی، تعداد زیادی از مجلات نیز عضو این پایگاه هستند. هر فرد می تواند با ارائه یک آدرس پست الکترونیک عضو سیویلیکا شود. دانشگاه های معتبر کشور عضو سامانه سیویلیکا هستند.

شما می توانید با استفاده از ایمیل مخصوص دانشگاه روزانه در سامانه سیویلیکا مقاله رایگان دریافت کنید. البته در این صورت فقط قادر به دانلود 2 مقاله هستید. در غیر این صورت می توانید با تهیه اشتراک و پرداخت 2000 تومان به فایل PDF مقالات نمایه شده دسترسی داشته باشید.

در ادامه پروژه دونی به شرایط عضویت در سیویلیکا و دسترسی به مقالات در بخش های مختلف این سامانه می پردازد.

بیشتر بخوانید : 6 مرحله در نحوه نوشتن پایان نامه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

راهنمای استفاده از سیویلیکا

در سیویلیکا می توانید به منابع متعددی برای دانلود مقاله دسترسی پیدا کنید. در این مرجع بخش های مختلفی برای دسترسی به منابع مختلف در دسترس شما قرار دارد که عبارتند از:

1. کنفرانس های ایران

در این بخش کنفرانس های داخلی و بین المللی نمایه شده در سیویلیکا مشخص شده اند. در مورد کنفرانس های برگزار شده می توان با سیویلیکا مقاله رایگان دریافت کنید. در مورد کنفراس هایی که در آینده برگزار می شوند، زمان پذیرش مقالات، حوزه های تخصصی کنفرانس و…..مشخص شده اند. بعد از دریافت فایل مقالات نمایه شده در سیویلیکا تا 1 هفته می توان به اصل مقاله دسترسی مجدد پیدا کنید.

در واقع یکی از شرایط عضویت در سیویلیکا متعهد بودن به دانلود میزان مقالات است. شما نمی توانید به تعداد نامحدود مقاله دانلود کنید. همانطور که گفتیم روزانه فقط قادر به دانلود 2 مقاله هستید.

2. مجلات و ژورنال ها

در این بخش از راهنمای استفاده از سیویلیکا مقالات مجلات و ژورنال های عمومی و تخصصی نمایه شده، قابل دسترسی هستند. شما می توانید علاوه بر عنوان مجله، با جستجوی حوزه تخصصی نیز به عنوان مجلات مرتبط هم دست پیدا کنید. در مورد مجلات هم مانند کنفرانس ها، مقالات چاپ شده قابل دریافت هستند. همچنین زمان پذیرش مقالات برای شماره بعدی مشخص می شوند.

راهنمای استفاده از سیویلیکا / اعتبار مقالات سیویلیکا

3. مقالات ISI

این قسمت از سامانه سیویلیکا به اندازه دو قسمت قبلی کارآیی بالایی ندارد. زیرا تعداد و گستره مقالات نمایه شده در این بخش محدود است. برای دسترسی به مقالات ISI بهتر است به سراغ پایگاه های جستجوی مقالات ISI خارجی مانند اسکوپوس و ساینس دایرکت بروید.

4. جستجوی پیشرفته

در بخش اصلی مقالات نمایه شده در سیویلیکا می توانید کلمه یا کلماتی از عنوان مقالات را جستجو کنید. سپس سیویلیکا نتایج را در اختیار شمل قرار می دهد. در بخش جستجوی پیشرفته سیویلیکا می توان علاوه بر عنوان، کلمه یا کلماتی را در چکیده، متن، نام نویسنده و سال انتشار نیز بررسی کرد.

این بخش از مقالات نمایه شده در سیویلیکا به شما کمک می کند سریع تر به مقالات مورد نظر خود دسترسی پیدا کنید. در واقع می توانید با داشتن زمینه تخصصی و نام محققان فعال در حوزه تخصصی به مقالات انتشار یافته در آن حوزه تخصصی دست پیدا کنید.

بیشتر بخوانید: اکسپت مقاله علمی پژوهشی | تمامی شرایط و مراحل اکسپت مقاله

5. جستجوی پایان نامه

در این بخش از راهنمای استفاده از سیویلیکا می توانید به عناوین پایان نامه های انتشار یافته در سیویلیکا دسترسی پیدا کنید. البته در این بخش مانند قسمت مقالات ISI ، تعداد کمی پایان نامه نمایه شده است. برای دسترسی به گستره بیشتری از پایان نامه ها می توانید از بخش گنج سامانه ایرانداک استفاده کنید.

در این بخش از راهنمای استفاده از سیویلیکا مقالات مجلات و ژورنال های عمومی

در پایان

به طور کلی مقالات نمایه شده در سیویلیکا در نوشتن مقاله یا پایان نامه دانشگاه آزاد موثر است. شما می توانید با کمک پایگاه سیویلیکا به مقالات کنفرانس های برگزار شده داخلی دسترسی داشته باشید. این در حالیست که سایر پایگاه ها و سامانه ها برای جستجو در زمینه مقالات فارسی به اندازه سیویلیکا گسترده نیست.

البته در زمینه پایان نامه فارسی، توصیه ما پایگاه ایرانداک است. اگر بخواهید به سراغ  مقالات ISI بروید، پایگاه هایی مانند اسکوپوس و ساینس دایرکت نسبت به سیویلیکا بهتر عمل می کند.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 69 = 70