در دسته
مدت زمان مطالعه: 5 دقیقه

معرفی سایت های معتبر مقالات علمی انگلیسی | نحوه دانلود مقاله انگلسی

سایت های معتبر مقالات علمی انگلیسی راهی برای دسترسی به آن چیزی است که شما به دنبالش می گردید. این سایت ها بهترین مقالات علمی روز دنیا را منتشر می کنند. شما در هر زمینه ای که تحصیل می کنید، می توانید به سایت مقالات علمی رفته و اصل مقاله را برای خود دانلود کنید. سپس با ترجمه آن، به یک محتوای کاملا علمی، تخصصی و کاربردی دست پیدا کنید.

طبق گفته های موسسه پروژه دونی در حال حاضر سه سایت برای دانلود مقالات انگلیسی در دسترس است. این سایت ها عبارتند از:

گوگل اسکولار (google scholar)

گوگل اسکولار یکی از سایت های معتبر مقالات علمی انگلیسی محسوب می شود. این سایت در سال 2004 تاسیس شده است. حجم زیادی از اسناد علمی نمایه شده در این سایت شامل مقالات و کتب است. از مزیت های این سایت می توان به این موضوع اشاره کرد که می توان نتایج را بر اساس تعداد استناد مقاله در مقالات دیگر (citation) و میزان ارتباط مقالات با موضوع سرچ شده (Relation) مرتب کرد.

دانلود رایگان مقاله از ساینس دایرکت

science direct یکی از سایت های معتبر مقالات علمی انگلیسی است. در این وب سایت کاربران به بیشتر از 16میلیون مقاله، 2500 ژورنال تخصصی و 39000 کتاب الکترونیک دسترسی دارند. این سایت علاوه بر چاپ و انتشار مقالات، ژورنال ها و کتب از انتشارات مختلف، ارائه دهنده اختصاصی محصولات انتشارات معتبر علمی الزویر (Elsevier) است. از نظر حجم منابع و اسناد علمی، اسناد نمایه شده در این پایگاه کمتر از اسناد در دسترس در پایگاه گوگل اسکولار هستند. از این سایت بیشتر برای جستجوی تخصصی استفاده می شود.

دانلود مقاله انگلیسی از اسکوپوس

Scopus هم سایتی برای دانلود مقالات علمی است. این وب سایت همانند science direct زیر نظر انتشارات الزویر فعالیت می کند. در این پایگاه داده، بیش از 20000 ژورنال تخصصی در دسترس کاربران و اعضا سایت قرار گرفته است. این سایت در سال 2004 تاسیس شد. از مزیت های این سایت نسبت به رقبا می توان به ارائه پروفایل اختصاصی برای نویسندگان اشاره کرد. به طوری که می توانید علاوه بر مشاهده مقالات قبلی، اطلاعات سازمانی فعالیت علمی شخص را با شاخص اچ ایندکس ارزیابی کنید.

سایت مقالات علمی / دانلود مقاله انگلیسی / سایت های معتبر مقالات علمی انگلیسی

نحوه جستجو و دانلود مقاله انگلیسی

بعد از نوشتن مقاله isi برای اینکه بتوانید در سایت های معتبر مقالات علمی انگلیسی دریافت کنید، توصیه های زیر را مد نظر داشته باشید:

1.      کلمات کلیدی (keywords)

هنگام ورود به سایت دانلود مقاله انگلیسی باید به قسمت keywords بروید. کلمات کلیدی یا keywords بخش اصلی در جستجوی مقالات علمی است. برای آشنایی با نحوه سرچ مقاله علمی باید به این بخش توجه بیشتری داشته باشید. کلمات کلیدی می تواند شامل بخشی از عنوان مقاله مورد نظر، روش تحقیق مقاله و یا مورد مطالعاتی مقاله باشد. هر چه کلمات کلیدی مناسب تری انتخاب شود، طبیعتا نتیجه نیز مطلوب تر خواهد بود.

برای اطمینان از انتخاب کلمات کلیدی مناسب، بهتر است نتایج حاصل از سرچ آنها در چند سایت مقالات با هم مقایسه شوند. فراموش نکنید آن دسته از کلمات کلیدی مناسب هستند که علاوه بر نشان دادن حوزه مورد تحقیق، مختصر و کوتاه نیز باشند. در این صورت از بدست آوردن نتایج نا مطلوب جلوگیری کنند.

2.      نام نویسنده (Author name)

این قسمت اگر بخواهید نتایج پژوهش های چاپ شده یک محقق دیگر در حوزه تخصصی اش را بررسی کنید، کارآیی دارد. این بخش زمانی برایتان مفید خواهد بود برای جستجوی مطالب با اسامی افراد متخصص و اساتید دانشگاه پیش رو در زمینه مرتبط آشنایی داشته باشید.

اگر پیشتر برایتان در مورد نام و یا نویسنده یک مقاله صحبت شده است، حتما از این بخش استفاده کنید. در این صورت سریع تر به مقاله علمی مورد نظر خود دسترسی پیدا می کنید.

سایت های معتبر مقالات علمی انگلیسی راهی برای دسترسی به آن چیزی است

3.      عنوان ژورنال یا کتاب (journal or book title)

در این قسمت، محقق می تواند با توجه به زمینه تحقیق، عنوان ژورنال ها و کتب چاپ شده را جستجو کند. سپس با توجه به نتایج، به اسناد علمی مورد نظر دسترسی پیدا کند. این بخش در جستجو و دانلود مقالات علمی زمانی کاربرد دارد که متقاضی ابتدا سرچ های اولیه را انجام داده باشد. سپس بر طبق پیشینه مقالات و اسناد علمی با نام های ژورنال ها و انتشارات معتبری که در آن حوزه فعالیت می کنند، آشنایی داشته باشد. این بخش بیشتر در حوزه جستجوی پیشرفته مقالات علمی کاربرد دارد.

4.      وابستگی سازمانی نویسنده (Author affiliation)

وقتی وارد سایت های معتبر مقالات علمی انگلیسی می شوید، می توانید به قسمت Author affiliation هم سر بزنید. در این بخش، می توانید به بررسی نتایج علمی چاپ شده از طرف موسسات تحقیقاتی و علمی بپردازید. به این صورت که با آگاهی از نام مراکز دانشگاهی، تحقیقاتی و صنعتی فعال در زمینه تخصصی می توانید مقاله را دانلود کنید. توجه داشته باشید که نتایج تحقیقات چاپ شده توسط اساتید، دانشجویان، محققین این سازمانها خواهد بود.

 

مطالب مرتبط
ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

÷ 3 = 3