در دسته
مدت زمان مطالعه: 5 دقیقه

چگونه مقاله خود را در مجلات چاپ کنیم| هزینه چاپ مقاله در مجلات داخلی

نحوه ارسال مقاله به نشریات علمی پژوهشی چگونه است؟ آیا به راحتی می توانیم مقالات خود را در مجلات داخلی چاپ کنیم؟ حتما می دانید که چاپ مقالات در نشریات معتبر برای تکمیل رزومه تحصیلی و شغلی ضرورت دارد. اما این کار راحت نیست. از سوی دیگر باید هزینه چاپ مقاله در مجلات داخلی را هم در نظر داشته باشید. این همان چیزی است که در ادامه موسسه پروژه دونی به آن می پردازد.

چگونه مقاله خود را در مجلات چاپ کنیم؟

نحوه ارسال مقاله به نشریات علمی پژوهشی موضوعی است که بعد از اتمام نوشتن مقاله علمی پژوهشی ، ذهن دانشجو را به خود مشغول می کند.. این موضوع اهمیت زیادی دارد. چرا که ممکن است انتخاب ژورنال و یا کنفرانس نامناسب باعث شود یک مقاله علمی با سطوح بالا نیز نتواند چاپ شود.

دانشجویان زیادی هستند که همیشه از اکسپت نشدن مقالاتشان گلایه دارند. با وجودی که برای نوشتن مقالات علمی پژوهشی تلاش زیادی می کنند، اما از سوی نشریه موردنظر پذیرفته نمی‌شوند.

شناسایی ژورنال ها و کنفرانسهای تخصصی

بعد از تمام شدن مراحل نوشتن مقاله علمی پژوهشی، باید با ژورنال ها و کنفرانس های تخصصی مرتبط آشنا شوید. برای چاپ مقالات در کنفرانس ها و یا مجلات داخلی می توانید به سراغ پایگاه سیویلیکا بروید.

در این پایگاه داده از زمان پذیرش مقاله و هزینه چاپ مقاله در مجلات داخلی اطلاع لازم در اختیار شما گذاشته می‌شود. از سوی دیگر برای چاپ مقالات ISI هم می توانید اطلاعات مربوط به ژورنال های تخصصی را از سایت هایی مانند ساینس دایرکت و اسکوپوس استخراج کنید.

کسب اطلاعات از ژورنال های تخصصی

در مرحله بعدی از نحوه ارسال مقالات علمی پژوهشی باید لیست کاملی از اطلاعات در مورد ژورنال های تخصصی را تهیه کنید. این اطلاعات شامل زمان تقریبی داوری مقاله، سطح ژورنال ( ایمپکت فکتور ) و زمان تقریبی چاپ است. همچنین باید هزینه چاپ مقاله در مجلات داخلی را هم در همین زمان پیدا کنید.

با توجه به این معیارها می توان یک ژورنال و یا کنفرانس مناسب را برای چاپ مقاله علمی پژوهشی خود پیدا کنید.

چگونه مقاله خود را در مجلات چاپ کنیم

2. مراحل ارسال مقاله به ژورنال

در این مرحله نیاز است که مقاله مطابق با فرمت خواسته شده ژورنال تغییر کند و سپس فایل های نتایج نیز به شکل جداگانه ارسال شود. رعایت مسائل نگارشی در این مرحله بسیار مهم است چون در مرحله اول اگر مسائل نگارشی در نظر گرفته نشود قبل از داوری علمی مقاله از نظر ادیتور ژورنال رد خواهد شد.

اصلاحات مقاله مطابق نظر داوران

در این قسمت کامنت های داوران برای اصلاح اعلام می شود. توصیه پروژه دونی اینست که اگر اصلاحات بنیادی و اساسی است، برای چاپ مقاله به سراغ ژورنال دیگری بروید. اگر اصلاحات جزئی و علمی بودند با کمک یک متخصص و استاد راهنما می توانید همه مشکلات را برطرف کنید.

همچنین می توانید از یک موسسه انجام مقاله هم کمک بگیرید. دریافت مشاوره از چنین موسساتی به کاهش هزینه چاپ مقاله در مجلات داخلی کمک می کند. از سوی دیگر زمان چاپ مقاله هم کوتاه تر می شود.

به هر حال کسانی که در این زمینه اطلاعات کافی را دارند می توانند مشاوره های درستی را ارائه دهند. در نتیجه در زمان و هزینه ها تا حد زیادی صرفه جویی می شود.

سپس باید جواب های مناسبی را برای داوران ارائه دهید تا مورد بررسی قرار بگیرند.

 هزینه چاپ مقاله در مجلات داخلی چقدر است؟

حالا که به سوال چگونه مقاله خود را در مجلات چاپ کنیم پاسخ دادیم لازم است در مورد هزینه هم صحبت کنیم. قیمت چاپ مقاله در ژورنال های مختلف با هم تفاوت زیادی دارد.

ژورنال های علمی برای تامین هزینه های دبیرخانه و داوری مقالات، از متقاضیان چاپ مقاله هزینه دریافت می کنند. در این رابطه جای اعتراضی وجود ندارد. اما در برخی ژورنال ها میزان هزینه چاپ مقاله بیشتر است. زیرا در این نشریات برای چاپ رنگی عکس های مقاله به هزینه بالاتری نیاز دارند. البته قبل از این کار با متقاضی مشورت های لازم را انجام می دهند. در صورت موافقت نویسنده از او هزینه بیشتری برای چاپ رنگی مقاله دریافت می شود.

از سوی دیگر باید به کنفرانس های علمی نیز هزینه پرداخت کنید. البته مقدار آن از هزینه چاپ مقاله در مجلات داخلی کمتر است.

در پایان

با توجه به آنچه که در مقاله «چگونه مقاله خود را در مجلات چاپ کنیم» گفتیم نحوه ارسال مقالات علمی پژوهشی برای ژورنال ها کار ساده ای است؛ البته بعد از نوشتن و آماده کردن. اما اکسپت مقاله علمی پژوهشی و چاپ کار ساده ای نیست. باید اصلاحات لازم را روی مقاله انجام دهید. همچنین هزینه چاپ مقاله در مجلات داخلی را نیز پرداخت کنید.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

37 − = 35