در دسته
مدت زمان مطالعه: 10 دقیقه

چگونه پایان نامه بنویسیم | نحوه نگارش پایان نامه ارشد

چگونه پایان نامه بنویسیم؟ اگر استاد راهنما فرصت دادن مشاوره را نداشته باشد چه کنیم؟ اگر به دلیل مشغله کاری نتوانیم در مدت زمان خواسته شده پایان نامه را بنویسیم چکار کنیم؟ اگر در جلسه دفاعیه دوران ایرادات زیادی را به پایان نامه وارد کنند، چه کنیم؟ نوشتن پایان نامه بدون عیب کار هر کسی نیست. وقتی به جلسه داروی سایر دوستانتان می‌روید، تازه متوجه تمامی ایردات یک پایان نامه می شوید. اما چه راهی برای نوشتن پایان نامه کارشناسی ارشد وجود دارد؟ با پروژه دونی همراه باشید تا به سوال شما پاسخ دهیم.

چگونه پایان نامه بنویسیم ؟

برای نوشتن پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری می توانید از مشاوره های استاد راهنما استفاده کنید. اما گاهی ممکن است به استاد راهنما دسترسی نداشته باشید. از سوی دیگر استاد راهنما قرار نیست تمامی مراحل نوشتن پایان نامه را به جای شما برعهده بگیرد. بلکه تنها در نوشتن بخشی از پایان نامه به شما مشاوره های لازم را می دهد.

نحوه نگارش پایان نامه ارشد

برای نوشتن پایان نامه ارشد گاهی به چندین ابزار آنالیز نیاز دارید. استفاده از ابزارهای گردآوری داده ها را هم به آن اضافه کنید. کار کردن با این ابزارها کار سختی است که بسیاری از دانشجویان از آن گلایه دارند. از سوی دیگر انجام پایان نامه به زمان زیادی نیاز دارید.

اگر شاغل باشید فرصت کافی برای این کار را ندارید. اما از طرفی باید هر چه سریع تر درس و دانشگاه را به اتمام برسانید. پس با این حساب باید چکار کنید؟ اگر برایتان سوال است که چگونه پایان نامه بنویسیم این راهکار را مدنظر داشته باشید.

چگونه پایان نامه بنویسیم

 بهترین راه انجام پایان نامه کارشناسی ارشد

برای نوشتن پایان نامه بهترین کار کمک گرفتن از موسسات انجام پایان نامه کارشناسی ارشد است. در این موسسات متخصصان، اساتید و دانشجویانی کار می کنند که به نوشتن پایان نامه اشراف کامل دارند. از سوی دیگر شما بعد از اتمام پایان نامه احتمالا به یک مقاله هم نیاز دارید.

برخی از اساتید قسمتی از نمره کامل پایان نامه را به مقاله اختصاص داده اند. بنابراین اگر بخواهید نمره پایان نامه را کامل بگیرید به مقاله نیاز دارید. پس اگر به مشاوره نیاز داشته باشید چنین موسساتی به کمکتان بیایند.

سایر نکات مهم برای نحوه نگارش پایان نامه ارشد عبارتند از:

مطالعه و تحقیق منابع

یکی از مهم‌ترین اصول پایان نامه نویسی در مقاطع ارشد و دکتری، تحقیق و مطالعه است. شما باید بدانید کتاب های قبلی در مورد موضوع پایان نامه چه گفته اند؟ مطالعه منابع (مقالات و پایان نامه‌ها) دید شما را نسبت به موضوع باز می کند. تا زمانی که مطالعات وسیعی را انجام ندهید نمی توانید تحلیل درستی موضوع داشته باشید.

پایان نامه هایی موفق هستند که پژوهشگر برای انجام آن تحقیقات زیادی را انجام داده است.

استفاده از ابزارهای گردآوری اطلاعات

برای جمع آوری داده ها و اطلاعات مورد نیاز می توانید از ابزارهای خاصی استفاده کنید. برخی از رشته ها مثل حسابداری، مدیریت، اقتصاد و … می توانند از این ابزارها استفاده کنند. این کار به نوشتن پایان نامه سرعت می بخشد. در نحوه نگارش پایان نامه ارشد سرعت کار اهمیت زیادی دارد.

قدرت تحلیل و نوشتن محتوا در پایان نامه

متاسفانه بخش زیادی از دانشجویان برای نوشتن پایان نامه کارشناسی ارشد فقط به منابع اکتفا می کنند. در حالی که این کار باعث می شود پایان نامه شما کپی برداری محسوب شود. از سوی دیگر دستاورد علمی برای جامعه دانشگاهی به همراه ندارد. یکی از بزرگترین معضلات اصلی دانشجویان ناتوانی در تحلیل اطلاعات گردآوری شده و نوشتن محتوا در پایان نامه است.

شما بعد از نوشتن هر پاراگراف باید بلافاصله نظر شخصی خود را بیان کنید. در پایان نامه های علوم انسانی به راحتی می توان با ابراز نظرات، موضوع را بسط داد. در سایر رشته ها از جمله رشته های پزشکی، علوم پایه و حتی مدیریت ها نیز می‌توان بعد از تئوری‌های بزرگ دانشمندان و متخصصان، پژوهشگر نظرات علمی خود را هم بیان کند.

استفاده گسترده از منابع

پژوهشگرانی که در نحوه نگارش پایان نامه ارشد از منابع متنوعی از جمله پایان نامه، مقالات و کتاب های متفاوت استفاده می کنند، در کار خود موفق تر هستند. راز موفقیت بسیاری از دانشجویان در کسب نمره بالا، جمع آوری رفرنس های بیشتر است. حتی گاهی لازم است به سراغ منابعی بروید که هیچ ارتباطی با موضوع پایان نامه ندارند. اما شما مطالبی را از این منابع استخراج می کنید و با تحلیل آنها پایان نامه خود را قوت می بخشید.

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد

چطور در پایان نامه نمره بهتری را کسب کنیم؟

برای کسب نمره بالا در پایان نامه ابتدا باید به موضوعی که بر روی آن کار می کنید، علاقمند باشید. سپس منابع فارسی و خارجی مرتبط با موضوع را پیدا و مطالعه کنید. در مرحله بعد اطلاعات مورد نیاز را استخراج کرده و آن ها را دسته بندی کنید. اطلاعات را بر روی چک نویس یادداشت کنید. در نهایت پایان نامه را روی کاغذ بیاورید.

چندین مرتبه آن را مطالعه کنید تا ایراداتش را بیابید. در نهایت باید پایان نامه چک نویس شده را به دست تایپیست بسپارید تا برایتان تایپ کند. اگر به آزمایش، انجام پرسشنامه و یا هر کار دیگری برای جمع آوری اطلاعات نیاز دارید، سهل انگاری نکنید. برای این دست از پایان نامه ها، داده های واقعی مهم تر است.

نگارش پایان نامه با موسسات انجام پایان نامه

حالا که به سوال چگونه پایان نامه بنویسیم  پاسخ دادیم شما می توانید خود را برای نوشتن پروژه آماده کنید. در نحوه نگارش پایان نامه ارشد شما می توانید به سراغ یک موسسه انجام پایان نامه بروید. پروژه دونی یکی از این موسسات است که می تواند به شما مشاوره های لازم را بدهد.

اگر برای نوشتن پایان نامه به مشاوره نیاز داشتید و یا برای نوشتن پروپوزال یا پایان نامه دچار مشکل شدید، به قسمت « انجام پایان نامه » بروید. در این صفحه بر روی درخواست خود کلیک کرده و فرم مربوطه را تکمیل کنید. کارشناسان ما بعد از دریافت اطلاعات با شما تماس می‌گیرند. همچنین می توانید با شماره های 09126232588 و یا 86036675-021 تماس بگیرید و از هزینه و نحوه مشاوره برای نوشتن پروپوزال و پایان نامه مطلع شوید.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

78 − = 72