در دسته
مدت زمان مطالعه: 10 دقیقه

شیوه مقاله نویسی isi با کاربردی ترین نکات و اصول مقاله نویسی

تسلط به شیوه مقاله نویسی isi می‌تواند آینده شغلی و تحصیلی شما را به گونه دیگری رقم بزند. البته یادگیری این شیوه و اصول مقاله نویسی فقط مختص دانشجویان نیست. بلکه شما حتی می توانید با یادگیری این روش برای خود یک شغل درست کنید. اکنون بسیاری از کسانی که قصد تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور را دارند، به سراغ یک محقق برای نوشتن مقاله isi می روند. اگر بتوانید این کار را به نحو احسن انجام دهید برایتان به شغل پردرآمدی تبدیل می شود.

یکی از نکات مهم در روش نوشتن مقاله isi تسلط بر زبان انگلیسی است. زیرا بعد از اتمام کار باید مقاله خود را به این زبان برگردانید. تمامی ژورنال‌هایی که مقالات isi را دریافت می کنند، به زبان انگلیس هستند. اما چطور یک مقاله isi بنویسیم؟ این مطلب پروژه دونی به همین موضوع می پردازد.

شیوه مقاله نویسی isi

مقاله ISI به مقاله‌ای گفته می شود کاربرد اصلی آن در عرصه بین المللی است. یعنی مقاله که شما می نویسید توسط محققان، اساتید ودانشجویان سراسر دنیا استفاده می شود. نشریات isi دارای اعتبار بین المللی هستند. ISI  نام یک موسسه است که تمامی مقالات علمی دنیا را جمع آوری می کند.

این مقالات در یک پایگاه علمی داده به نام ISI Web Of Knowledge قرار می گیرند. در این پایگاه میزان رفرنس دهی به یک مقاله، میزان استفاده دیگران از آن مقاله و اینکه کدام یک از قسمت های مقاله isi استفاده شده است، ارزیابی می شود.

بنابراین در اصول مقاله نویسی باید به نحوی کار کنید که بیشتر به مقالات شما مراجعه شود. این کار باعث کسب اعتبار بیشتر برای مقاله می شود.

پیدا کردن مجله برای چاپ مقاله

قبل از هر چیز باید برای نوشتن مقاله isi یک مجله معتبر پیدا کنید. برای این کا می توانید به سراغ موسسه GCR بروید. این موسسه سالانه گزارشی را منتشر می کند که در آن مجلات علمی معرفی می شوند. همه این مجلات مقالات ISI را منتشر می کنند.

هر چقدر که در نوشتن مقاله ISI اصول مقاله نویسی را بیشتر رعایت کرده باشید، احتمال اینکه مقاله شما توسط یک مجله معتبر پذیرفته شود، بیشتر است. موسسات با ضریب تاثیر دسته بندی می شود. هر چقدر که ضریب تاثیر یک مجله یا نشریه بیشتر باشد، یعنی اعتبار بیشتری دارد و برای چاپ مقالات ISI هم سخت گیری بیشتری می کند. موسسه تامسون این مجلات را هر سال رتبه بندی می کند.

برای نوشتن مقاله isi یک مجله معتبر پیدا کنید

اصول مقاله نویسی چیست؟

موسسه ISI برای تشخیص اینکه یک مقاله شیوه درست مقاله نویسی ISI را رعایت کرده است، یک کمیته ارزیابی نشریات دارد. در این کمیته تمامی موارد زیر در مورد شیوه مقاله نویسی isi مورد ارزیابی قرار می گیرد:

آیا می توانیم نوشتن مقاله ISI را به یک موسسه بدهیم؟

از آنجایی که شیوه مقاله نویسی isi باید در کل مقاله رعایت شود، کمک گرفتن از افراد باتجربه می تواند به پذیرش مقاله شما کمک کند. البته نباید برای این کار به هر موسسه ای اعتماد کنید. از نظر موسسه ای مثل پروژه دونی برای نوشتن مقاله ISI از ابتدا باید تمامی شرایط این مقاله و موسسه را در نظر بگیرید.

چگونه یک مقاله ISI بنویسیم؟

برای نوشتن مقالات ISI یک چارچوب مشخص وجود دارد. به طوری که مقاله شما باید دارای بخش چکیده، کلید واژه، مقدمه و بدنه باشد. ساختار بدنه هم شامل مبانی نظری، روش تحقیق، یافته‌ها، نتیجه گیری و فهرست منابع است. برای اینکه مقاله شما به بهترین شکل انجام شود، باید تمامی این موارد را در آن رعایت کنید.

کپی نبودن مقاله هم یکی از نکات بسیار مهم در شیوه مقاله نویسی isi است. اگر برای نوشتن چنین مقاله‌ای به سراغ یک موسسه رفتید باید حتما از کپی نبودن محتوای مقاله مطلع شوید. همچنین باید مقاله شما حاوی یک خلاقیت و ایده نو باشد. به هر حال داورانی که مقالات ISI را ارزیابی می کنند، به نتیجه و دستاورد آن‌ها توجه زیادی دارند.

اصول مقاله نویسی چیست؟

انتخاب عنوان مقاله ISI

یکی از اصول مقاله نویسی انتخاب عنوان است که باید کوتاه، جذاب و قابل درک باشد. همچنین مانع و جامع بودن عنوان هم اهمیت زیادی دارد. به طوری که اگر به درستی عنوان مقاله را انتخاب کنید می تواند مخاطبان آن مقاله را افزایش دهد. از این طریق مقاله ISI شما اعتبار بیشتری را کسب می کند.

دقت داشته باشید که در شیوه مقاله نویسی isi از کلمات ایهام دار استفاده نکنید. همچنین عنوان باید با متن مقاله همخوانی داشته باشد.

اهمیت نوشتن چکیده برای مقاله

یکی از اصول مقاله نویسی ISI توجه به قسمت چکیده است. چکیده مقاله شما در بسیاری از مجلات و یا وب سایت ها برای مخاطبان منتشر می شود. اگر چکیده را به درستی نوشته باشید باعث می شود تا تعداد خواننده های مقاله بالاتر برود. چکیده را باید در 150 کلمه به نحوی بنویسید که هم مشکل اصلی از انتخاب این موضوع، هدف از بررسی، روش بررسی و فرضیه را بیان کند. اما نباید در آن نتیجه گیری و دستاورد مقاله را بیان کنید. در واقع باید کاری کنید که مخاطب برای خواندن مقاله ترغیب شود.

نحوه نوشتن بدنه مقاله ISI

شما در شیوه مقاله نویسی ISI مباحث نظری را در قسمت بدنه مقاله عنوان می کنید. این قسمت شامل پیشینه تحقیق، نظریات و چارچوب نظری مفهومی است. برای اینکه مقاله شما به یک مقاله عالی تبدیل شود، بهتر است روش تحقیق، مخصوصا روش‌های نو یا روش‌های ترکیبی آمیخته و فراتحلیلی را در آن استفاده کنید.

همچنین استفاده از روش تحقیق، جامعه آماری، نحوه نمونه‌گیری و … هم می‌تواند به مقاله ISI شما اعتبار زیادی ببخشد.

ارزیابی شیوه مقاله نویسی isi

در پایان

برای اینکه اصول مقاله نویسی ISI را به بهترین شکل انجام دهید می توانید از مشاوره های یک موسسه کمک بگیرید. موسسه پروژه دونی یکی از بهترین موسسات نوشتن مقاله ISI است که می‌تواند در این زمینه به شما مشاوره های لازم را بدهد. در صورت نیاز به قسمت «ثبت پروژه» بروید. بعد از تکمیل فرم مربوطه کارشناسان ما با شما تماس می گیرند.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 1 =