در دسته
مدت زمان مطالعه: 7 دقیقه

چگونه مقاله isi بنویسیم | مراحل نوشتن مقاله isi تضمینی

چگونه مقاله isi بنویسیم ؟ نوشتن مقاله isi تضمینی این روزها زیاد شنیده می‌شود. البته هیچ موسسه‌ای هم به طور دقیق از هزینه نوشتن مقاله isi صحبت نمی‌کند. از سوی دیگر این دانشجوست که از یکسو برای اپلای به این مقاله علمی نیاز دارد. از سوی دیگر باید توسط افراد مجرب و متخصص برای نوشتن مقاله isi راهنمایی شود. در ادامه سعی داریم به

مقاله isi چیست و چرا به آن نیاز دارید؟

مقاله ISI کوتاه شده عبارت Institute for Scientific Information و به معنای «موسسه اطلاعاتی علمی» است. این موسسه در سال 1960 توسط یوجین گارفیلد تاسیس شد. بعدها فرد دیگری آن را خرید و اسم آن را  Thomson ISI گذاشت. هدف او از تاسیس چنین موسسه‌ای، انتشار و چاپ مقالات علمی بود.

اکنون اغلب دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترا با مقاله isi آشنا هستند. اما برایشان جای سوال دارد که چگونه مقاله isi بنویسیم؟ این مقاله علمی است و باید به زبان انگلیسی ترجمه شود. سپس آن را برای ژورنال‌های معتبر در خارج از کشور ارسال می‌کنید.

بیشتر بخوانید: چگونه مقاله isi بدهیم ؟ | نحوه نوشتن مقاله isi + ارسال و چاپ

نحوه نوشتن مقاله isi  

برای اینکه مقاله ISI بنویسد، ابتدا باید مشخصات آن را تکمیل کنید. رعایت ساختار مقاله آی اس آی اهمیت زیادی دارد. این ساختار عبارت است از:

1- نوشتن عنوان مقاله ISI

عنوانی را که  برای مقاله ISI انتخاب می‌کنید، باید کوتاه، شفاف و دارای کلمه کلیدی پژوهش باشد. عنوان نباید از 20 کلمه بیشتر شود. در این صورت نمره مقاله شما را کاهش می‌دهد.

برای نوشتن مقاله isi تضمینی نباید ایرادات املایی یا دستوری داشته باشید. بنابراین باید به سراغ مترجمان حرفه‌ای بروید. در عنوان باید سه جز متغیر اصلی و ارتباط بین متغیرها و جامعه هدف را مطر کنید. همچنین باید متغیرهای وابسته و مستقل را در عنوان مقاله آی اس آی قرار دهید.

چگونه مقاله isi بنویسیم ؟ نوشتن مقاله isi تضمینی این روزها زیاد شنیده می‌شود

2- نحوه نوشتن چکیده مقاله ISI

در زمان سفارش نوشتن مقاله isi باید به چکیده آن دقت داشته باشید. اگر خودتان مقاله ISI را می‌نویسید که Abstract یا چکیده را در پایان کار حتما بنویسید. سپس باید آن را به زبان انگلیسی برگردانید. یکی از مهم‌ترین بخش‌های یک مقاله ISI همین قسمت است.

 

در چکیده باید سوال اصلی، فرضیه، دستاوردها و نتیجه‌گیری را به صورت کلی بیاورید. این کار باید در 250 کلمه انجام شود.

3- بیان مساله در مقاله ISI

یک قسمت دیگر در نوشتن مقاله isi تضمینی بیان مسئله است. این قسمت حدود 2- 3 قسمت از چکیده را به خودش اختصاص می‌دهد. در این بخش باید سوال اصلی را بدون ابهام بیان کنید. نباید واژگان و اصطلاحات ارزشی را در بیان مسئله بکار ببرید.

4- روش تحقیق برای مقاله آی اس آی

یکی دیگر از بخش‌های مهم در زمان نوشتن مقاله isi به روش تحقیق اختصاص دارد. شما باید بتوانید در 2 تا 3 خط روش تحقیق، مدت زمان، محل، جامعه آماری و روش میدانی یا کتابخانه‌ای تحقیق خود را بنویسید. حتی برای خرید مقاله isi هم باید به این موضوع دقت داشته باشید.

بیشتر بخوانید: معرفی سایت های معتبر مقالات علمی انگلیسی | نحوه دانلود مقاله انگلسی

5-  نتایج تحقیق را ذکر کنید

برای نوشتن مقاله isi تضمینی باید نتایج تحقیق خود را نیز در 3 تا 4 خط بنویسید. در این قسمت باید نتایج فرضه رد یا اثبات شده را درج کنید. ممکن است فرضیه شما رد یا تایید شده باشد. در هر صورت باید آن را در این قسمت بنویسید.

6- نوشتن کلمات کلیدی

در انتهای چکیده باید 3 تا 5 کلمه را که بیشترین کاربرد و اهمیت را در مقاله isi داشته‌اند، درج کنید. در این قسمت باید کلماتی را انتخاب کنید که خواننده با خواندن آن‌ها متوجه موضوع مقاله شود.

7- نوشتن مقدمه مقاله ISI

خوب در این قسمت از نوشتن مقاله isi تضمینی نوبت به مقدمه می‌رسد. مقدمه شما به گونه‌ای نوشته شود که مخاطب را برای خواندن ادامه مقاله ترغیب کند. در واقع باید مقدمه را از خودتان بنویسید.

هزینه نوشتن مقاله isi / سفارش نوشتن مقاله isi

8- بخش تقدیر و تشکر در مقاله

قسمت دیگری که در نوشتن مقاله آی اس آی اهمیت دارد، بخش تقدیر و تشکر است. البته این بخش اختیاری است و الزامی برای نوشتن آن وجود ندارد. این قسمت را در انتهای مقاله و قبل از ذکر منابع بنویسید. برای بخش تقدیر و تشکر می‌توانید در یک یا چند جمله کوتاه از اساتید، خانواده و یا کسانی که شما را در نوشتن مقاله isi یاری کرده‌اند، تشکر کنید.

9- ذکر منابع در مقاله آی اس آی

یکی از مهم‌ترین بخش‌ها در زمان نوشتن مقاله isi تضمینی ذکر منابع است. این قسمت در انتهای مقاله می‌آید. رفرنس در واقع به خواننده می‌گوید آنچه شما در این مطلب نوشته‌اید بدون منبع نیست و از دستاوردهای علمی گذشتگان استفاده کرده‌اید.

در عین حال استفاده از رفرنس در انتهای مقاله isi نشان‌دهنده امانتداری شماست. باید تمامی محتواها و یا مطالبی را که از کتاب‌ها، مقالات و یا صفحات مجلات استفاده کرده‌اید، یک به یک در بخش منابع ذکر کنید.

تمامی آنچه که گفته شد باید طی 15 صفحه نگارش شود. یعنی جمله صفحه اول، جکیده، متن اصلی، فهرست منابع و جداول نباید بیشتر از پانزده صفحه شوند.

بیشتر بخوانید: تاثیر نوشتن مقاله برای اپلای در تحصیلات تکمیلی

 

 هزینه چاپ مقاله isi جقدر است؟

بعد از سفارش مقاله isi یا خرید و نوشتن آن باید به سراغ یک مجله معتبر بروید. برای تشخص ISI بودن یک مجله می‌توانید لیست تمامی مجلات ISI که به مجلات معتبر تامسون رویترز را در سایت موسسه تامسون مشاهده کنید. لیست مجلات آی اس آی هر ساله توسط این موسسه در اختیار دانشمندان و محققان سراسر جهان قرار می گیرد.

هزینه چاپ مقاله ISI به ژورنال مورد نظر بستگی دارد. برخی از مجلات معتبر هیچ هزینه‌ای بابت چاپ مقاله از شما دریافت نمی‌کنند. اما در مقابل سخت‌گیری زیادی برای چاپ مقاله دارند. در عین حال باید مدت زمان زیادی برای چاپ مقاله در نوبت بمانید.

هزینه نوشتن مقاله isi  چقدر است؟

حالا که به سوال چگونه مقاله isi بنویسیم پاسخ دادیم لازم است در مورد هزینه هم اطلاعات داشته باشید. هر چند گفته می‌شود نوشتن مقاله آی اس آی باید توسط دانشجو صورت بگیرد. اما گاهی به دلیل نبود فرصت کافی ممکن است دانشجو به سفارش نوشتن مقاله isi اقدام کند. شاید هم بخواهد برای صرفه‌جویی در زمان به سراغ یک موسسه علمی معتبر برود. برای خرید مقاله isi باید از افراد مجرب و متخصص کمک بگیرید.

هزینه نوشتن مقاله ISI بسته به رشته تحصیلی و میزان تخصص مقاله‌نویس تفاوت دارد.

اگر قصد سفارش و یا خرید مقاله ISI را دارید میتوانید به قسمت ثبت نام در سایت بروید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما پاسخ میدهند.

 

 

 

مطالب مرتبط
ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 3 = 7