در دسته
مدت زمان مطالعه: 3 دقیقه

راهنمای تکراری نبودن موضوع پایان نامه در ایران داک

تکراری نبودن موضوع پایان نامه در ایران داک یکی از دغدغه‌های بسیاری از دانشجویان کارشناسی ارشد است. برای تصویب عنوان رساله مقطع ارشد و دکتری در گروه آموزشی، ابتدا باید نسخه چاپی پروپوزال به همراه گواهی استعلام موضوع پایان نامه در سامانه های ایرانداک یا سیدکا را ارائه دهید.

برای استعلام موضوع پایان نامه در ایرانداک در دانشگاه های دولتی معمولا از سایت ایرانداک استفاده می شود. البته در برخی واحدهای دانشگاه آزاد علاوه بر استعلام سامانه ایرانداک از سامانه سیدکا نیز باید گواهی دریافت شود. در ادامه برای انجام پایان نامه به نحوه گرفتن تاییدیه ایران داک به طور مختصر و مفید می‌پردازیم. پس با ما همراه باشید.

 

مرحله اول: عضویت در سامانه پیشینه ایرانداک

ابتدا برای انتخاب موضوع پایان نامه لازم است در سامانه پیشینه پژوهش ایرانداک عضو شوید. در این مرحله از نحوه ثبت موضوع در ایرانداک باید علاوه بر مشخصات فردی برای عضویت، شماره تلفن همراه و آدرس ایمیل را هم وارد کنید. مشخصات فردی شامل نام، نام خانوادگی، نام پدر، تابعیت، شماره ملی، جنس، تاریخ تولد است.

با عضویت در این سامانه می توانید در خبر نامه پایگاه ایرانداک نیز عضو شد. چون گواهی استعلام موضوع پایان نامه در ایرانداک با توجه به اطلاعات هویتی سامانه تنظیم می شود. پس پاسخ شما به آدرس ایمیل ثبت شده، ارسال می شود. به همین دلیل  لازم است اطلاعات وارد شده متعلق به شخص دانشخودتان باشد.

لازم است بدانید برای تکراری نبودن موضوع پایان نامه در ایران داک باید با کد ملی ثبت‌نام کنید. اما هر کد ملی تنها یک بار می تواند در سامانه پیشینه ایرانداک ثبت شود.

بیشتر بخوانید: نحوه ثبت پایان نامه در ایران داک و دلیل انجام این کار

مرحله دوم: تایید عضویت و ثبت درخواست پیشینه

بعد از تایید ایمیل عضویت، باید فرم ثبت درخواست پیشینه را تکمیل کنید. برای این بخش تکمیل اطلاعات علمی مانند مقطع تحصیلی، وابستگی سازمانی (نوع دانشگاه محل تحصیل ) لازم است. برای دانشگاه های دولتی، وزارت علوم برای دانشگاه های آزاد، سازمان دانشگاه آزاد و…)، موسسه آموزشی، دانشکده، عنوان پایان نامه به فارسی و انگلیسی، گروه تحصیلی، گرایش، کلیدواژه های عنوان به فارسی و انگلیسی الزامی است.

در استعلام موضوع پایان نامه در ایرانداک این نکته اهمیت زیادی دارد که باید عنوان پیشنهادی پروپوزال را دقیقا به همان شکل در این قسمت وارد کنید.

در واقع نباید عنوان را به شکل مختصر و یا کوتاه شده در فیلد مربوطه قرار دهید. برای دانستن از تکراری نبودن عنوان لازم است مو به مو همه چیز را به درستی وارد کنید.

 

مرحله سوم: پرداخت هزینه و تکمیل فرآیند استعلام موضوع پایان نامه

در این بخش از تکراری نبودن موضوع پایان نامه در ایران داک باید هزینه استعلام موضوع را پرداخت کنید. هزینه به صورت الکترونیکی پرداخت و اطلاعات فرم استعلام عنوان تایید می شود. هزینه در سال 99 مبلغ 18000تومان اعلام شده است.

مرحله چهارم: دریافت گواهی استعلام موضوع پایان نامه در ایرانداک

بعد از طی کردن مراحل تکراری نبودن موضوع پایان نامه در ایران داک می‌توانید سایت را ترک کنید. حالا گواهی تکراری نبودن عنوان پایان نامه به صورت فایل PDF از طرف سامانه ظرف مدت حداکثر 2 روز کاری برای ایمیل ثبت شده شما ارسال می شود.

همچنین این گواهی در پنل کاربری تان در سایت ایران دام نیز قابل دسترسی است.

در این گواهی علاوه بر اطلاعات فردی، نام موضوعات دارای مشابهت با موضوع درخواست شده نیز ارسال می شود. بنابراین اگر موضوع عینا مشابه نباشد، تکراری نبودن موضوع پایان نامه در ایرانداک به ثبت می رسد.

 

مرحله نهایی و شروع کار

در انتها تکراری نبودن موضوع پایان نامه در ایران داک شما می‌توانید خود را برای نوشتن پروپوزال و سپس پایان نامه آماده کنید. البته قبل از هر چیز باید گواهی استعلام موضوع پایان نامه در ایرانداک را به گروه آموزشی خود در دانشگاه تحویل دهید. سپس با کمک استاد راهنما، مراحل نوشتن پروپوزال را طی کنید.

بیشتر بخوانید: چگونه پروپوزال دکترا بنویسیم + نحوه انتخاب عنوان پروپوزال

در پایان

اگر برای نوشتن پایان نامه به مشاوره نیاز داشتید و یا برای نوشتن پروپوزال یا پایان نامه دچار مشکل شدید، به قسمت « انجام پایان نامه » بروید. در این صفحه بر روی درخواست خود کلیک کرده و فرم مربوطه را تکمیل کنید. کارشناسان ما بعد از دریافت اطلاعات با شما تماس می‌گیرند. همچنین می توانید با شماره های 09126232588 و یا 86036675-021 تماس بگیرید و از هزینه و نحوه مشاوره برای نوشتن پروپوزال و پایان نامه مطلع شوید.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

88 ÷ 22 =