در دسته
مدت زمان مطالعه: 10 دقیقه

انتخاب موضوع پایان نامه مدیریت (تمامی گرایش ها)

مدیریت یکی از رشته‌های دانشگاهی با چندین گرایش است. انتخاب موضوع پایان نامه در هر یک از این گرایش ها با هم تفاوت کمی دارد. همین تفاوت های جزئی باعث سخت شدن مرحله انتخاب موضوع برای دانشجویان مقطع تحصیلات تکمیلی شده است.

نوشتن پایان نامه به برنامه ریزی نیاز دارد. چرا که شما حداقل به 3-4 ماه زمان نیاز دارید تا بتوانید اطلاعات را جمع آوری کنید. سپس باید این اطلاعات دسته بندی شوند. در ماه آخر هم باید تحلیل و نتیجه گیری خود را بر روی اطلاعات بنویسید. در این مطلب projedoni ما سعی داریم به نحوه انتخاب موضوع برای پایان نامه رشته مدیریت بپردازیم. پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

نحوه انتخاب موضوع پایان نامه مدیریت

برای انتخاب موضوع رساله باید به چندین نکته توجه داشته باشید:

مطالعه کنید

قبل از هر چیز باید سطح اطلاعات خود را در مورد یک موضوع افزایش دهید. بدون اطلاعات و از روی هیجان اقدام به انتخاب موضوع پایان نامه مدیریت نکنید. زیرا با افزایش اطلاعات متوجه سختی آن می شوید و ممکن است قادر به پایان رساندن رساله نباشید.

برخی از دانشجویان بعد از تصویب پروپوزال، زمانی که وارد مرحله نوشتن پایان نامه می شوند، متوجه دشوار بودن موضوع می شوند. موضوعاتی که به آن علاقمند باشید حتی اگر دشوار باشند، باز هم با توجه به انگیزه و انرژی که دارید، آن را تا انتها به سرانجام می رسانید. اما اگر بعد از مطالعه متوجه شوید آن چیزی که می خواستید نیست و یا باید از روش هایی مثل روش تحقیق میدانی اطلاعات مورد نیاز را جمع آوری کنید، مجبور به تغییر موضوع می شوید. پس مطالعه کردن قبل از انتخاب موضوع را فراموش نکنید.

از اساتید خود کمک بگیرید

برای انتخاب موضوع پایان نامه مدیریت به سراغ تعدادی از اساتید بروید. به راهنمایی های تنها به یک استاد اکتفا نکنید. همچنین از مشاوره های دانشجویانی که در گرایش شما فارغ التحصیل شده اند، کمک بگیرید.

به هدف پایان نامه فکر کنید

اگر می خواهید پایان نامه را فقط برای فارغ التحصیلی و گرفتن مدرک بنویسید، به سراغ موضوعات ساده و با منابع زیاد بروید. اما اگر می خواهید پایان نامه در رزومه شغلی و تحصیلی‌تان ثبت شود و بعدها بتوانید از طریق آن به مشاغل بهتری دست پیدا کنید، موضوعاتی را انتخاب کنید که کاربردی و موثر باشند.

در رشته مدیریت علوم مختلفی از جمله دانش مالی و اقتصادی، روانشناسی، آماری و حسابداری نقش مهمی دارند. موضوعات روز و کاربردی بخصوص برای شرکت های خصوصی می تواند آینده شما را متحول کند. به سراغ صنایع سودآور بروید و موضوع پایان نامه را با توجه به فعالیت این صنایع انتخاب کنید.

انتخاب موضوع پایان نامه مدیریت

بهترین موضوعات برای رشته مدیریت

برای انتخاب موضوع در رشته مدیریت باید به گرایش توجه داشته باشید. جدیدترین موضوعات پایان نامه مدیریت در هر یک از گرایش های عبارتند از:

موضوعات پایان نامه مدیریت بازرگانی

انتخاب موضوع پایان نامه مدیریت صنعتی

برای نحوه نوشتن پایان نامه در گرایش مدیریت صنعتی هم اگر به موضوع پایان نامه نیاز دارید، می توانید موضوعات زیر را بررسی کنید:

انتخاب موضوع پایان نامه مدیریت مالی

برای اینکه در پایان نامه مدیریت مالی بتوانید موضوع بهتری را انتخاب کنید، این موضوعات را به شما پیشنهاد می دهیم:

انتخاب موضوع پایان نامه مدیریت بازرگرانی

انتخاب موضوع مدیریت دولتی

برای انتخاب موضوع ساله مدیریت در گرایش مدیریت دولتی موضوعات زیر را در نظر داشته باشید:

انتخاب موضوع پایان نامه مدیریت منابع انسانی

برای انتخاب موضوع رساله در مدیریت گرایش منابع انسانی موارد زیر را به شما پیشنهاد می دهیم:

در پایان

برای انتخاب موضوع پایان نامه در هر یک از گرایش های مدیریت می توانید از مشاوره های موسسه انجام پایان نامه پروژه دونی کمک بگیرید. اگر برای نوشتن پایان نامه به مشاوره نیاز داشتید و یا برای نوشتن پروپوزال یا پایان نامه دچار مشکل شدید، به قسمت « انجام پایان نامه » بروید. در این صفحه بر روی درخواست خود کلیک کرده و فرم مربوطه را تکمیل کنید. کارشناسان ما بعد از دریافت اطلاعات با شما تماس می‌گیرند. همچنین می توانید با شماره های 09126232588 و یا 86036675-021 تماس بگیرید.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

83 − = 73