در دسته
مدت زمان مطالعه: 5 دقیقه

لیست مجلات علمی و پژوهشی رشته مهندسی مواد

رشته مهندسی مواد در مقطع کارشناسی دارای سه گرایش صنعتی، استخراجی و سرامیک است. در مقطع ارشد دارای گرایش های سرامیک، شناسایی و انتخاب مواد، شکل دهی، جوشکاری، خوردگی و استخراجی است. از آنجایی که مانند سایر رشته های مهندسی در این رشته نیز اکثر پایان نامه های تحصیلات تکمیلی بر پایه فعالیت های آزمایشگاهی تعریف می شوند، نیاز است برای ارسال مقالات متقاصی با ژورنال های تخصصی در این حوزه آشنایی داشته باشد. در ادامه موسسه انجام پایان نامه PROJEDONI به معرفی لیست مجلات علمی و پژوهشی رشته مهندسی مواد پرداخته  می شود:

مجله شکل دهی مواد

صاحب امتیاز این مجله علمی پژوهشی دانشگاه دولتی شیراز می باشد. و حوزه تخصصی این مجله مربوط به فرآیندهای شکل دهی مواد مانند تغییر فرم گرم، خمش، پیرسازی و … می باشد. دانشجویان رشته مهندسی مکانیک نیز می توانند مقالات خود در حوزه شکل دهی را برای این ژورنال ارسال کنند. زبان مقالات این مجله انگلیسی است. و اولین شماره این مجله در سال 1393  انتشار پیدا کرده است.

فصلنامه مهندسی متالورژی و مواد

دبیرخانه این مجله زیر نظر دانشگاه فردوسی مشهد  است. از مجلات قدیمی و با سابقه جوزه مهندسی مواد است. به شکل عمومی به چاپ مقالات مهندسی مواد در گرایش های گوناگون می پردازد. زبان مقالات این ژورنال فارسی می باشد. اولین شماره این مجله در سال 1374 منتشر شده است.

فصلنامه مواد پیشرفته در مهندسی

صاحب امتیاز این مجله دانشگاه صنعتی اصفهان است. به شکل فصلی انتشار پیدا می کند. و مانند مجله مهندسی متالورژی و مواد به شکل عمومی جوزه های گوناگون را تحت پوشش قرار می دهد. زبان مقالات این مجله فارسی است. اولین شماره آن در سال 1360 انتشار پیدا کرده است.

مجله  مواد و فناوری پیشرفته

دبیرخانه این مجله تحت نظر پژوهشگاه مواد و انرژی فعالیت می کند. به شکل فصلی مقالات در این ژورنال منتظر می شوند. زبان مقالات این مجله فارسی است و مقالات در تمام حوزه های مهندسی مواد را پذیرش می کند. اولین شماره این مجله در سال 1391 منتشر شده است.

مجله سرامیک پیشرفته

صاحب امتیاز این مجله پژوهشگاه مواد و انرژی است. زبان مقالات این ژورنال انگلیسی است. این مجله مقالات در حوزه تخصصی سرامیک ها را منتشر می کند. اولین شماره این مجله سال 1393 انتشار یافته است.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

− 5 = 2