در دسته
مدت زمان مطالعه: 10 دقیقه

صفر تا 100 نوشتن مقاله isi | در مدت کوتاه صاحب مقاله isi شوید

چگونه یک مقاله ISI بنویسیم؟ برای نگارش مقاله isi چارچوب مشخصی وجود دارد. یک مقاله آی اس آی باید دارای عنوان واضح و مشخص، نام نویسنده، چکیده، مقدمه، کلمات کلیدی، اطلاعات تماس و سپس بدنه باشد. در قسمت بدنه هم مبانی نظری، روش تحقیق، یافته‌ها، نتیجه گیری و فهرست منابع ذکر می‌شود.

سایر نکات مهم در نحوه نوشتن مقاله isi در ادامه آمده است. این مقاله با تلاش موسسه پروژه دونی گردآوری شده است.

خلاقیت و خودداری از کپی‌برداری

یکی از نکات بسیار مهم در نگارش مقاله isi خلاقیت است. یک مقاله باید حاوی مطالبی تازه و جدید باشد. مطالب کپی شده ارزش یک مقاله را کاهش می دهد. وقتی مقاله بعد از نوشتن برای داوری به ژورنال‌های خارجی ارسال می‌شود، آن‌ها تمامی قسمت‌های آن را از نظر جدید بودن بررسی می کنند. در صورتی که بخشی از آن کپی شده باشد، از نظر داوران این مقاله ارزش علمی ندارد. بنابراین خیلی راحت آن را رد می کنند.

انتخاب عنوان خوب برای مقاله isi

یکی از نکات بسیار مهم در نحوه نوشتن مقاله isi توجه به عنوان آن است. عنوان باید پیام محتوای مقاله را به خواننده برساند. در عین حال جذابیت آن حفظ شود. عنوانی را که برای مقاله آی اس آی انتخاب می‌کنید، نباید طولانی و یا بیش از حد کوتاه باشد. حداقل 5 کلمه برای یک عنوان کافیست.

جامع و مانع بودن دو معیار هم برای انتخاب عنوان در مقاله isi است. در عین حال نباید از کلمات ایهام دار برای این قسمت استفاده کنید. در واقع باید ساده، روان و واضح باشد.

نوشتن چکیده برای مقاله isi

یکی از قسمت های مهم در زمان شیوه مقاله نویسی isi چکیده است. در این قسمت کوتاه باید موارد مهمی که در مقاله نوشته شده از جمله سوال اصلی، دغدغه نویسنده و فرضیه ذکر شود. اما از گفتن نتیجه اصلی خودداری کنید. زیرا اگر نتیجه کلی را در چکیده بیان کنید، خواننده از خواندن ادامه مقاله منصرف می شود.

بیشتر بخوانید: معرفی ژورنال های چاپ مقاله | مجلات ISC

چکیده مقاله isi را می توانید به دو شکل آزاد و ساختاری بنویسید:

چکیده آزاد: در این نوع از چکیده باید مطالب را در قالب یک پاراگراف بیان کنید.

چکیده ساختاری: در این شکل از چکیده باید آن را به 4 قسمت تقسیم کنید. این روش از چکیده نویسی برای رشته علوم انسانی کاربرد دارد. در آن ذکر سوال اصلی، هدف تحقیق یا بیان مسئله و فرضیه ها لازم و ضروری است.

به طور کلی گفته می شود برای نوشتن چکیده باید از 150 کلمه بیشتر نشود. در عین حال جمع بندی کلی را در این قسمت ارائه دهید.

شیوه مقاله نویسی isi

نحوه نوشتن بدنه مقاله isi

بدنه مهم ترین قسمت از نگارش یک مقاله isi محسوب می شود. در این قسمت باید مباحث نظری در مورد موضوع را بیان کنید. شما به یکباره وارد موضوع و بحث آن نمی شوید. بلکه باید یک ساختار کلی در آن مشخص کنید. مقدمه، نقشه کلی، مباحث نظری و سپس سوال و هدف را مطرح کنید. اصل موضوع را در قسمت روش و نتایج مطرح می کنید.

بیان یافته های تحقیق در مقاله آی اس آی

قسمت مهم و اصلی هر مقاله علمی به بخش یافته ها مرتبط می شود. در این قسمت باید نتایج تحقیق به صورت روان بیان شود. اگر نتایج تحقیق به گونه ای گیج کننده باشد، خواننده قادر نیست با آن ارتباط برقرار کند. در نتیجه ژورنال های چاپ مقاله isi خیلی زود مقاله شما را رد می کنند.

قسمت یافته های تحقیق باید بخش زیادی از بدنه تحقیق را به خودش اختصاص دهد. به طوری که مخاطب با خواندن مقاله به نتیجه برسد.

تفسیر نتایج یکی از توصیه های مهم ما برای نحوه نوشتن مقاله isi است. این کار برای کمک به خواننده به منظور درک بهتر مقاله صورت می گیرد.

بیشتر بخوانید: چگونه مقاله خود را در مجلات چاپ کنیم| هزینه چاپ مقاله در مجلات داخلی

چاپ مقاله در نشریات خارجی

در مرحله بعدی از نگارش مقاله isi باید به سراغ نشریات خارجی بروید. این کار هم خیلی راحت نیست. زیرا همه نشریات از نظر اعتبار در یک سطح قرار ندارند. اگر بخواهید مقاله isi را در رزومه شغلی و یا تحصیلی خود ثبت کنید، باید به سراغ ژورنال هایی که ایمپکت بالاتری دارند، بروید.

برخی از سایت‌ها نام مجلات خارجی برای چاپ مقالات آی اس آی را برحسب اعتبار آنها منتشر می کنند. حتی شما می توانید اطلاعات مورد نظر و نحوه نگارش مقاله در این سایت ها را مطالعه کنید.

 

برگرداندن مقاله به زبان انگلیسی

یکی از مراحل مهم در نحوه نوشتن مقاله isi به ترجمه انگلیسی مقاله مربوط می شود. در واقع با نوشتن کار شما تمام نمی شود. بلکه باید مقاله را به افراد متخصص در زمینه ترجمه و برگردان به زبان انگلیسی بسپارید. کوچکترین اشتباه باعث برگرداندن مقاله می شود.

نکات مهم در نحوه نوشتن مقاله isi

چه عواملی باعث برگشت مقاله isi می شود؟

در شیوه مقاله نویسی isi باید نکات زیادی را رعایت کنید. در غیر این صورت مقاله شما در مرحله داوری فورا رد می شود. این نکات عبارتند از:

مشاوره رایگان برای نوشتن مقاله isi

نوشتن مقاله isi به تخصص و مهارت نیاز دارد. برای دانشجویانی که برای اولین بار اقدام به نوشتن مقاله isi می کنند، کار کمی سخت است. شاید شما بارها مقالات شیوه مقاله نویسی را بخوانید اما تا زمانی که کار را انجام ندهید، در واقع چیزی یاد نمی گیرید. این عمل است که به شما مهارت و تخصص می‌دهد.

بنابراین در همان ابتدا به مشاوره نیاز دارد. پروژه دونی یکی از موسساتی است که در زمینه شیوه مقاله نویسی isi می تواند به شما مشاوره رایگان ارائه دهد. در صورت نیاز به مشاوره به قسمت «ثبت پروژه» بروید. بعد از تکمیل فرم کارشناسان ما با شما تماس می گیرند.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

99 ÷ 11 =