در دسته
مدت زمان مطالعه: 10 دقیقه

نحوه چاپ مقاله در مجلات خارجی برای مهاجرت

نحوه چاپ مقاله در مجلات خارجی نسبت به مجلات خارجی کار راحت تری است. بسیاری از دانشجویان و حتی اساتید با نحوه ارسال مقاله به دانشگاه های خارجی آشنایی کافی را ندارند. برای چاپ مقاله در یکی از ژورنال های معتبر خارجی باید مراحلی را طی کنید که اگر با این مراحل آشنایی کافی را نداشته باشید، زمان طولانی تری را باید منتظر اکسپت شدن مقاله بمانید. برای نحوه ارسال مقاله به مجلات خارجی می توانید این متن موسسه پروژه دونی را تا انتها بخوانید.

نحوه چاپ مقاله در مجلات خارجی

اولین گام از ارسال مقاله به مجلات خارجی پیدا کردن مجله معتبر خارجی است. هدف شما از ارسال و چاپ این مقاله چیست؟ آیا قصد مهاجرت و ادامه تحصیل در یک دانشگاه خارجی را دارید؟ خوب اگر جوابتان مثبت است باید به سراغ مجلات علمی با ضریب تاثیر (ایمپکت) بالا بروید.

مجلات خارجی، مقالات علمی را فقط با زبان انگلیسی پذیرش می کنند. البته مزیت چاپ مقاله برای مجلات خارجی فقط برای ادامه تحصیل در خارج نیست. این مقالات چاپ شده در رزومه شغلی و تحصیلی شما ثبت می شود. پس حتی اگر بخواهید در ایران بمانید، باز هم برای ادامه تحصیل (دکتری) و یا استخدام شغلی و یا ترفع سمت شغلی هم تاثیرگذارند.

نحوه ارسال مقاله به دانشگاه های خارجی

انتخاب مجلات معتبر برای چاپ مقاله

برای فرستادن مقاله به مجلات خارجی می توانید به سراغ معتبرترین مجلات مثل scopus، pubmed و یا isi بروید. این مجلات به دو دسته با ضریب تاثیر بالا و بدون ضریب تاثیر دسته بندی می شوند. هر چقدر که ضریب تاثیر یک مجله بالاتر باشد، نحوه پذیرش مقالات در آن ها سخت تر می شود.

نوشتن مقاله برای مهاجرت بهتر است برای مجلات با ضریب تاثیر بالا باشند. در این صورت مقاله شما از اعتبار بالاتری برخوردار خواهد بود. مهم ترین مزیت فرستادن مقاله به مجلات خارجی معتبر، امکان پذیرش گرفتن از دانشگاه های خارجی و مهاجرت است.

نحوه ارسال مقاله به دانشگاه های خارجی

بعد از نوشتن مقاله isi نحوه چاپ آن در مجلات خارجی طی چندین مرحله انجام می شود که عبارتند از:

کمک گرفتن از استاد یا یک پژوهشگر

قبل از ارسال مقاله به مجلات خارجی باید مقاله شما توسط یک استاد و یا یک پژوهشگر باسابقه بررسی شود. توجه داشته باشید مقالات قبل از چاپ در مجلات خارجی ابتدا توسط داوران بررسی می شوند. این بررسی شامل قسمت علمی و همچنین بررسی نحوه دستوری، نوشتاری و ایرادات تایپی است. بنابراین هرگونه ایراد باعث برگشت داده شدن مقاله می شود.

به منظور جلوگیری از رد مقاله و پذیرش سریع تر آن، می توانید ابتدا مقاله را به یک پژوهشگر یا استاد بدهید تا مرور کند. موسسه پروژه دونی یکی از موسساتی است که با داشتن تعداد زیادی پژوهشگر در این زمینه می تواند به شما کمک کند. در این موسسه ایرادات علمی و نگارشی مقاله توسط یک متخصص برطرف می شود.

آماده کردن مقاله برحسب قواعد مجله

برای ارسال مقاله به مجلات خارجی باید قواعد آن مجله را بدانید. سپس مقاله به گونه‌ای تنظیم کنید که در همان مرحله اول توسط داوران پذیرفته شود. در برخی مجلات دو قسمت با عنوان « Instruction to Authors» و یا « Author’s Guide» وجود دارد. با خواندن این قسمت‌ها با فونت نگارش، قالب مقاله و تعداد کلمات مقاله برای چاپ آشنا می شوید.

همچنین با مطالعه این دو عنوان می‌توانید از فرآیند چاپ و ارزیابی مقاله خود مطلع شوید.

ارسال مقاله به مجلات خارجی

قالب استاندارد ارسال مقاله به مجلات خارجی

برای ارسال مقاله به مجلات خارجی باید قالب استاندارد زیر را در مورد مقاله خود رعایت کنید:

چکیده، معرفی، روش تحقیق، نتایج به دست آمده، بحث و نتیجه گیری و منابع.

حالا وقتی تمامی استانداردها، موارد نگارشی و علمی مقاله را رعایت کردید، زمان ارسال مقاله برای اکسپت و چاپ است.

نکاتی برای نحوه ارسال مقاله به دانشگاه های خارجی

توجه داشته باشید برای چاپ مقاله در یک مجله خارجی نباید آن را بیش از یک مجله ارسال کنید. برخی از دانشجویان به منظور سرعت بخشیدن به چاپ مقاله، آن را همزمان برای چندین مجله ارسال می کنند. هدفشان این است که حداقل در یکی از مجلات پذیرش شود. در حالی که این اشتباه باعث برگشت داده شدن مقاله می شود.

بهتر است تا نتیجه یک مجله، از ارسال مقاله برای سایر مجلات خودداری کنید.

نحوه ارسال مقاله به مجلات خارجی

برای فرستادن مقاله به مجلات باید آن را از طریق ایمیل دانشگاهی خود ارسال کنید. این کار به مقاله شما اعتبار بیشتری می بخشد. بعد از اینکه مقاله شما توسط داوران مجله موردنظرتان بررسی شد، اصلاحات لازم برایتان فرستاده می شود. با دیدن پاسخ اولیه مضطرب نشوید. زیرا این ایرادات برای اغلب مقالات وجود دارد. مهم اینست که بتوانید هر چه سریع تر ایرادات را برطرف کنید.

مراحل ویرایش مقاله برای چاپ

بعد از دریافت پاسخ اول، باید ایرادات مقاله را برطرف کنید. در نحوه چاپ مقاله در مجلات خارجی تا زمانی که ایرادات برطرف نشود، مقاله شما هم چاپ نمی‌شود. بنابراین باید توجه به نظر داوران، اصلاحات جزئی را در مقاله خود اعمال کنید. تمامی ایرادات و نواقص مقاله در آن کامنت گذاری می شود که کار اصلاح را برایتان ساده‌تر می کند.

بعد از اینکه ایرادات را به طور کامل برطرف کردید، مجددا آن را با همان ایمیل قبلی برای دانشگاه یا مجله ارسال می کنید.

نحوه چاپ مقاله در مجلات خارجی

تفاوت نحوه چاپ مقاله در مجلات خارجی و داخلی

فرستادن مقاله به مجلات خارجی با مجلات علمی پژوهشی داخلی تفاوت زیادی ندارد. البته شما مقالات علمی پژوهشی داخلی را بدون ترجمه و بازگرداندن به زبان انگلیسی ارسال می کنید. اما مقالاتی که برای دانشگاه ها و مجلات خارجی ارسال می‌شوند، ابتدا باید به زبان انگلیسی برگردانده شوند.

خدمات پروژه دونی برای نوشتن مقاله برای مجلات خارجی

پروژه دونی یکی از بهترین موسسات فعال در زمینه نوشتن مقالات علمی پژوهشی داخلی و خارجی است. در این موسسه پژوهشگرانی از تمامی رشته‌های تحصیلی فعالیت دارند. شما در هر رشته ای که تحصیل می کنید به مشاوره و راهنمایی های یک پژوهشگر متخصص و مجرب نیاز دارید.

در پروژه دونی متخصصانی فعالیت می کنند که با تمامی مراحل ارسال مقاله به مجلات خارجی آشنایی کامل دارند. بنابرین اگر بخواهید با سرعت بیشتری مقاله خود را برای ژورنال های خارجی ارسال کنید، به کمک چنین موسسه ای نیاز دارید.

برای کسب اطلاعات بیشتر به قسمت «ثبت پروژه» بروید. بعد از تکمیل فرم مربوطه کارشناسان ما با شما تماس می گیرند.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

93 ÷ = 31