در دسته
مدت زمان مطالعه: 5 دقیقه

معرفی مجلات علمی روانشناسی

در رشته روانشناسی مانند سایر رشته های دانشگاهی، نگارش مقاله علمی یکی از روشهای  ارزیابی فعالیت های علمی می باشد. مانند بقیه رشته ها در رشته روانشناسی نیز می توان به دو شکل مقاله نوشت. در روش اول مقاله علمی نتیجه حاصل از انجام پایان نامه روانشناسی می باشد به این صورت که پس از نوشتن پایان نامه روانشناسی با جمع بندی خلاصه مطالب میتوان مقاله نوشت. در شکل دوم مقاله حاصل از انجام یک کار تحقیقاتی میدانی یا کتابخانه ای می باشد. در استخراج مقاله از پایان نامه بیشترین توجه باید به مراحل تحلیل آماری پایان نامه انجام شود. به شکلی که مطالب بخش نتایج مقاله از نتایج اصلی فصل چهارم پایان نامه استخراج می شود.

در ادامه موسسه انجام پایان نامه به معرفی چندین مجله علمی پژوهشی رشته روانشناسی پرداخته می شود:

فصلنامه روانشناسی بالینی

صاحب امتیاز این مجله دانشگاه دولتی سمنان است. حوزه تخصصی تحت پوشش این مجله روانشناسی بالینی می باشد. زبان مقالات این مجله فارسی است. اولین دوره از این فصلنامه سال 1388 منتشر شده است.

مجله روانشناسی تحولی، روانشناسان ایرانی

صاحب امتیاز این مجله دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب است. دانشجویان تمام گرایش های رشته روانشناسی می توانند مقاله خود را به این مجله ارسال کنند. زبان مقالات چاپ شده در این مجله فارسی است. اولین دوره از این مجله سال 1383 چاپ شده است.

مجله اصول بهداشت روانی

صاحب امتیاز این مجله دانشگاه علوم پزشکی مشهد است. موضوعات تحت پوشش مقالات این مجله شامل روانپزشکی، بهداشت روان و روانشناسی می باشد. زبان مقالات این مجله فارسی است. اولین دوره از مقالات این مجله سال 1386 چاپ شده است.

مجله علمی مطالعات روانشناسی

صاحب امتیاز این مجله موسسه World Of Research Publication است. مقالات با حوزه تخصصی روانشناسی کاربردی در این مجله چاپ می شوند. زبان مقالات منتشر شده در این مجله انگلیسی است. اولین دوره از مقالات این مجله در سال 1391 منتشر شده است.

مجله روانشناسی مثبت ایران

صاحب امتیاز این مجله موسسه World Of Research Publication است. مقالات با حوزه تخصصی روانشناسی کاربردی و روانشناسی عمومی در این مجله چاپ می شوند. زبان مقالات منتشر شده در این مجله انگلیسی است. اولین دوره از مقالات این مجله در سال 1394 منتشر شده است.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

47 − = 39