در دسته
مدت زمان مطالعه: 5 دقیقه

مراحل چاپ مقاله isi چقدر طول میکشد؟| زمانبندی مرحله به مرحله

زمان پذیرش مقاله isi یکی از سوالات چالشی بسیاری از دانشجویان است. در واقع یکی از اساسی ترین پرسش ها در مورد مقاله isi برای دانشجویان اینست که نوشتن مقاله isi چقدر زمان می برد. برای پاسخ دادن به این پرسش بهتر است زمانبندی مراحل مختلف نگارش و اکسپت مقاله آی اس آی را بررسی کنیم. پس تا انتهای این مطلب با موسسه پروژه دونی همراه باشید.

بیشتر بخوانید: چگونه مقاله isi بنویسیم | مراحل نوشتن مقاله isi تضمینی

شروع مراحل پذیرش مقاله isi

برای شروع کار باید مراحل زیر را یک به یک پشت سر بگذارید:

 نوشتن مقاله  isi

نوشتن مقاله آی اس آی اولین مرحله در پذیرش است. در واقع تا زمانی که مقاله ای را ننویسید نمی‌توانید برای اکسپت آن درخواست دهید. بعد از اینکه مقاله را نوشتید می‌توانید برای پذیرش مقاله در مجلات isi اقدام کنید.

نوشتن مقاله  isi به طور کلی به دو شکل قابل انجام است:

1- شکل اول: مقاله isi از نتایج و تحلیل یک پایان نامه، استخراج می شود. در این شکل در مدت زمان یک ماه می توان قسمت های مختلف مقاله isi را با استفاده از مطالب پایان نامه بنویسید.

2- شکل دوم: مقاله isi با توجه به یک فرآیند تجزیه و تحلیل داده های عملی را باید به همراه جمع آوری منابع بنویسید. در این روش برای نوشتن و پذیرش مقاله در مجلات isi به زمان بیشتری نیاز دارید.

زمان پذیرش مقاله isi / گرفتن پذیرش مقاله

ترجمه مقاله isi

ترجمه مقاله یکی از بخش های مهم برای گرفتن پذیرش مقاله است. برای این بخش باید به زبان انگلیسی مسلط باشید. در غیر این صورت باید از کمک مترجم تخصصی استفاده کنید. در صورت استفاده از مترجم متخصص، مراحل اصلاح در ژورنال در زمان کمتری  انجام می شود. زمان ترجمه مقاله isi توسط مترجم، تقریبا به 2 هفته زمان نیاز دارد. البته اگر به سراغ افراد حرفه ای و کاربلد بروید.

پذیرش مقاله در مجلات isi  و پیدا کردن ژورنال

برای انتخاب ژورنال ISI باید به سراغ مجلات معتبر بروید. با عضویت و ارسال مقاله با توجه به فرمت می توانید مراحل چاپ مقاله isi را کاهش دهید.

با توجه به زمینه تخصصی مقاله isi می توان ژورنال های معتبر متناسب را پیدا کرد. بعد از عضویت در سامانه ارسال مقالات این ژورنال ها، فرمت ارسال مقاله را دریافت کنید. سپس با توجه به فرمت ژورنال مقاله مورد نظر را تغییر و ارسال کنید. برای طی کردن مجموعه این فرآیند می توان زمان 1 هفته را در نظر گرفت.

بیشتر بخوانید: چگونه مقاله isi بدهیم ؟ | نحوه نوشتن مقاله isi + ارسال و چاپ

داوری اولیه مقاله

در مرحله اول از پذیرش مقاله در مجلات isi باید داوری را هم در نظر بگیرید. توسط ادیتور ژورنال از نظر مطابقت با حوزه تخصصی ژورنال و همینطور کیفیت اولیه مقاله مورد بررسی قرار می گیرد. در صورتی که حداقل استانداردهای لازم برای چاپ مقاله را رعایت کرده باشید، مقاله سریع برای داوران ارسال می شود.

زمانبرترین بخش در اکسپت و چاپ مقاله  isi همین مرحله است. مرحله داوری اولیه با توجه به نوع ژورنال می تواند بین 1 ماه تا حتی 2 سال طول بکشد. البته مدت زمان آن با توجه به مقالات قبلی چاپ شده در همان ژورنال ممکن است متفاوت باشد.

شروع مراحل پذیرش مقاله isi

اصلاح نظرات داوران و اکسپت مقاله

برای جواب دادن به نظرات و ایرادات داوران توسط نویسنده محدودیت زمانی توسط ژورنال گذاشته می شود. این مرحله حداکثر تا 3 بار می تواند تکرار شود. چرا که باید نظرات داوران در مقاله نهایی اعمال شود. برای اکپست مقاله isi  هر مرحله زمانی بین 1 تا 6 ماه به خود اختصاص می دهد.

چاپ مقاله اکسپت شده

چاپ مقاله هم یکی از مراحل پذیرش مقاله isi  محسوب می شود. در واقع بعد از اینکه مقاله شما اکسپت شد، در ژورنال منتشر می شود. زمان این مرحله با توجه به زمان اکسپت مقاله و زمان چاپ نسخه بعدی ژورنال، تعیین می شود. به این معنا که وقتی مقاله isi شما اکسپت شد، باید منتظر چاپ نسخه بعدی ژورنال بمانید. به محل چاپ اولین نسخه، مقاله شما نیز چاپ می شود.

به طور کلی در ژورنال های دانشگاهی معمولا هر 6 ماه یکبار یک نسخه ارائه می شود. پس از زمان اکسپت مقاله isi تا چاپ حداکثر 6 ماه طول میکشد.

 

مطالب مرتبط
ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 × = 70