در دسته
مدت زمان مطالعه: 5 دقیقه

هزینه نوشتن پروپوزال دکتری چقدره و بر چه اساسی مشخص میشه؟

هزینه نوشتن پروپوزال دکتری سوالیست که اغلب متقاضیان در این مقطع تحصیلی از ما می‌پرسند. البته از تغییر قیمت‌های هر ساله که بگذریم، عوامل زیادی در تعیین قیمت پروپوزال تاثیرگذار است. مهم‌ترین عواملی که قیمت نوشتن پروپوزال دکتری را تعیین می کنند، در ادامه سایت پروژه دونی توضیح داده شده اند.

رشته تحصیلی دکتری

یکی از عوامل مهم در تعیین هزینه نوشتن پروپوزال دکتری رشته تحصیلی است. حتما می دانید که در برخی از رشته ها جمع آوری اطلاعات و تحلیل داده ها کار ساده ای نیست. رشته های حسابداری، مدیریت، اقتصاد و … به نرم افزارهای زیادی نیاز دارند.

کسی که کار پروپوزال نویسی را بر عهده می گیرد باید بتواند داده های علمی و دقیق را جمع اوری کند. در برخی از رشته های علوم انسانی این کار به صورت کتابخانه ای انجام می شود. بنابراین نیازی نیست تا محقق وقت و انرژی زیادی را برای بدست آوردن اطلاعات صرف کند.

به همین دلیل قیمت نوشتن پروپوزال دکتری در این رشته ها کمتر از رشته های تجربی و ریاضیات است. البته فقط برخی از رشته های علوم انسانی شامل این امتیاز هستند.

 

هزینه نوشتن پروپوزال دکتری چقدره و بر چه اساسی مشخص میشه؟

وقتی برای نوشتن پایان نامه خود موضوع انتخاب می کنید، پروپوزال هم باید براساس همان موضوع نوشته شود. اگر موضوع شما سخت، بدون منبع و جدید باشد، کار محقق را سخت می کند. بنابراین هزینه انجام پروپوزال دکتری بیشتر محاسبه می شود.

اگر به سراغ موضوعات ساده تری بروید که کار بر روی آنها سخت و زمانبر نباشد، بدون شک قیمت نوشتن پروپوزال برایتان کمتر می شود. بسیاری از موضوعات مربوط به رشته های علوم پایه که با آزمایشگاه سر و کار دارند، گرانتر از رشته های علوم انسانی هستند. طبیعتا در رشته های علوم انسانی محقق با مطالعه مقالات و پایان نامه های قبلی می تواند داده های علمی زیادی را استخراج کند.

بیشتر بخوانید: چگونه پروپوزال دکترا بنویسیم + نحوه انتخاب عنوان پروپوزال

دانشگاه محل تحصیل

حتما می دانید رتبه و اعتبار دانشگاهی که در آن تحصیل می کنید، می تواند بر روی قیمت پروپوزال نویسی تاثیر بگذارد. در واقع هزینه نوشتن پروپوزال دکتری تا حد زیادی از اعتبار دانشگاه تاثیر می گیرد. هر چقدر که دانشگاه محل تحصیل اعتبار بالاتری داشته باشد، محقق باید با دقت بیشتری پروپوزال را بنویسد.

زیرا چنین دانشگاه هایی سخت گیری های بیشتری نسبت به پروپوزال دارند. بنابراین طبیعی است که قیمت انجام پروپوزال دکتری نیز افزایش یابد.

مدت زمان نوشتن پروپوزال

یکی از عواملی که می تواند در تعیین قیمت پروپوزال دکترا نقش داشته باشد، مدت زمانی است که برای محقق تعیین می شود. اگر دانشجو فرصت کمی برای این کار داشته باشد، محقق مجبور است به صورت فشرده پروپوزال را آماده کند. در چنین شرایطی طبیعی است که قیمت نوشتن پروپوزال دکتری نیز افزایش می یابد.

میزان اعتبار و سوابق موسسه انجام پروپوزال

در حال حاضر موسسات زیادی سر برآورده اند که در زمینه نوشتن پروپوزال و پایان نامه فعالیت دارند. همین عامل باعث افت کیفیت پروپوزال ها و پروژه های دانشجویی شده است. برخی از این موسسات بدون مجوز فعالیت دارند. به همین دلیل هزینه نوشتن پروپوزال دکتری را با شرایط نازل تعیین می کنند.

اما انتخاب چنین موسساتی باعث ایجاد مشکلات زیادی در زمان تایید پروپوزال می شود. از سوی دیگر پروپوزال شما اساس پایان نامه است. اگر از ابتدا آن را به موسسات غیرمجاز بسپارید، مجبورید زمان زیادی را هم برای اصلاح آن صرف کنید. به جای این کار به سراغ موسسات با سابقه، معتبر و مجاز بروید.

بدون شک چنین موسساتی پروپوزال را با کیفیت استاندارد به شما تحویل می دهند. حتی اگر قیمت انجام پروپوزال دکتری در چنین موسساتی بالا باشد، مجبور به دوباره کاری نیستید.

هزینه نوشتن پروپوزال دکتری و موضوع پایان نامه

چطور موسسات مجاز برای انجام پروپوزال را پیدا کنیم؟

اگر به قیمت انجام پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری زیاد اهمیت می دهید، باید به سراغ یک موسسه معتبر بروید. پیدا کردن یک موسسه انجام پایان نامه و پروپوزال کار سختی نیست. کافیست در مورد نام موسسه تحقیق کنید و یا زمان مراجعه و عقد قرارداد از مدیران موسسه مجوزهای لازم را درخواست کنید. همچنین می توانید با بررسی سوابق کار و تجربه چنین موسساتی کار نوشتن پروپوزال خود را به آنها بسپارید.

اگر برای نوشتن پایان نامه به مشاوره نیاز داشتید و یا برای نوشتن پروپوزال یا پایان نامه دچار مشکل شدید، به قسمت « انجام پایان نامه » بروید. در این صفحه بر روی درخواست خود کلیک کرده و فرم مربوطه را تکمیل کنید. کارشناسان ما بعد از دریافت اطلاعات با شما تماس می‌گیرند. همچنین می توانید با شماره های 09126232588 و یا 86036675-021 تماس بگیرید و از هزینه و نحوه مشاوره برای نوشتن پروپوزال و پایان نامه مطلع شوید.

 

مطالب مرتبط
ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

46 − = 40