در دسته
مدت زمان مطالعه: 5 دقیقه

نحوه نگارش فصل اول پایان نامه | نکاتی که فقط استاد به شما میگوید

ساختار فصل اول پایان نامه کارشناسی ارشد شباهت زیادی به پروپوزال دارد. در مقطع دکتری فصل اول پایان نامه بیشتر به بیان مساله و مقدمه ای از طرح پژوهش می پردازد. نوشتن فصل اول پایان نامه فرصت زیادی از دانشجو نمی‌گیرد. پس می توان با استفاده از مطالب قبلی پروپوزال آن را نوشت. البته بعد که به سراغ نوشتن فصل دوم و فصل سوم پایان نامه می روید به اطلاعات و داده های بیشتری نیاز دارید.

این بخش از پایان نامه در نهایت با 20 صفحه نوشته می شود. شما می توانید از اطلاعات و داده های پروپوزال برای نوشتن فصل اول استفاده کنید. اما نحوه نگارش فصل اول پایان نامه چگونه است؟ در ادامه بخش های گوناگون فصل اول پایان نامه معرفی می شوند. پس تا انتهای این مطلب با موسسه انجام پایان نامه پروژه دونی همراه باشید.

نحوه نوشتن فصل اول پایان نامه

برای نوشتن این قسمت از نوشتن فصل های پایان نامه  (در هر مقطع تحصیلی که باشید) فصل اول یک ساختار دارد. شما در این قسمت یاد می گیرید که چطور ساختار فصل اول پایان نامه را تنظیم کنید:

مقدمه

در اولین قسمت این فصل، بخش مقدمه شامل بیان مساله و چالش های تحقیق و سیر تاریخی تحقیق است. برای فصل اول پایان نامه دکتری بخش مقدمه باید به شکل جامع و مفصل تر ارائه شود به شکلی که مفاهیم مقدماتی و اصلی موضوع را ارائه کند.

ساختار فصل اول پایان نامه کارشناسی ارشد شباهت زیادی به پروپوزال دارد

اهمیت و ضرورت تحقیق

این قسمت به بیان دلایل پرداخت به موضوع می پردازد. برای پایان نامه دکتری نوآوری و جدید بودن موضوع یک ضرورت در انجام تحقیق است و این بخش باید در مورد  نوآوری روش تحقیق و اهداف تحقیق و جامعه آماری ارائه شود.

اهداف تحقیق

به طور کلی اهداف تحقیق در دو دسته اهداف اصلی و فرعی تقسیم بندی می شوند. ارزیابی میزان موفقیت نتایج تحقیق با توجه به دستیابی به اهداف تحقیق تعیین میشود. مشابه این قسمت در پروپوزال نیز وجود دارد.

فرضیات تحقیق

فرضیات تحقیق هم در دو دسته اصلی و فرعی معرفی می شوند. فرضیات تحقیق با توجه به نتایج مورد انتظار تحقیق مشخص می شوند. این پیش بینی از نتایج تحقیق با توجه به مطالعه منابع اطلاعاتی بدست می آید.

روش تحقیق

این قسمت به طور مفصل و کامل در فصل سوم پایان نامه ارائه می شود. و در فصل اول این بهش به ظور خلاصه وجود دارد. به شکل خلاصه نوع تحقیق، روش گردآوری داده، روش تحلیل داده ها، مورد مطالعاتی و روش نمونه گیری در این بخش معرفی می شوند.

تعرفی واژگان کلیدی

واژگان کلیدی در پروپوزال فقط نام برده می شود. در انتهای فصل اول باید این واژگان را به دو شیوه نظری و عملی ارائه دهید. تعریف نظری با توجه به منابع مطالعاتی صورت می گیرد. سپس باید به سراغ تعریف عملی با توجه به کاربرد واژگان کلیدی در فرآیند تحقیق بپردازید.

ساختار فصل اول پایان نامه کارشناسی ارشد شباهت زیادی به پروپوزال دارد

دریافت مشاوره رایگان برای نگارش فصل اول

نحوه نوشتن فصل اول پایان نامه در ابتدا برای دانشجویان کمی سخت است. دانشجویان دکتری که یک مقطع را پشت سر گذاشته اند، راحت‌تر با این موضوع کنار می آیند. اما دانشجویان کارشناسی ارشد تا زمانی که دست به قلم نبرند و شروع به کار کردن نکنند، چیز زیادی یاد نمی گیرند.

پروژه دونی یکی از موسسات نوشتن پایان نامه است. این موسسه با داشتن کارشناسان مجرب می تواند مشاوره های لازم در زمینه نوشتن پروپوزال و پایان نامه را به شما ارائه دهد.

در پایان

اگر برای نوشتن پایان نامه به مشاوره نیاز داشتید و یا برای نوشتن پروپوزال یا پایان نامه دچار مشکل شدید، به قسمت « انجام پایان نامه » بروید. در این صفحه بر روی درخواست خود کلیک کرده و فرم مربوطه را تکمیل کنید. کارشناسان ما بعد از دریافت اطلاعات با شما تماس می‌گیرند. همچنین می توانید با شماره های 09126232588 و یا 86036675-021 تماس بگیرید و از هزینه و نحوه مشاوره برای نوشتن پروپوزال و پایان نامه مطلع شوید.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 ÷ = 1