در دسته
مدت زمان مطالعه: 10 دقیقه

انتخاب موضوع پایان نامه ارشد حسابداری

انتخاب موضوع پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری حسابداری برای دانشجویان این دو مقطع تحصیلی کار تقریبا دشواری است. دانشجویان شاغل و یا دانشجویانی که در بین تعداد زیادی کتاب و جزوه مانده‌اند، قدرت انتخاب موضوع درست را ندارند. در رشته حسابداری نوشتن پایان نامه با موضوعات تک و خاص می‌تواند سرنوشت شغلی و تحصیلی را تغییر دهد. اگر در مقطع ارشد هستید با انتخاب موضوع خاص برای رساله علاوه بر استخراج مقاله، می‌توانید خود را برای استخدام و قبولی در مقطع ارشد آماده کنید.

اما برای انتخاب موضوع پایان نامه حسابداری در ارشد و دکتری چکار باید کنید؟ اینجا علاوه بر ذکر نکاتی برای انتخاب موضوع، به لیستی از چند موضوع کاربردی هم پرداخته ایم. پس تا انتهای مطلب با موسسه انجام پایان نامه پروژه دونی همراه شوید.

چطوری موضوع پایان نامه ارشد حسابداری رو انتخاب کنیم؟

برای اینکه بتوانید انتخاب موضوع پایان‌نامه خود را به بهترین شکل انجام دهید، توجه به چند نکته ضرورت دارد:

نحوه انتخاب موضوع پایان نامه ارشد حسابداری

انتخاب موضوع پایان نامه ارشد حسابداری

برای اینکه بتوانید در رشته حسابداری بهترین موضوع را انتخاب کنید، لیست زیر را در نظر بگیرید. البته منظور ما این نیست از بین همین لیست یک موضوع را انتخاب کنید. بلکه این فهرست می تواند الگوی خوبی برای انتخاب موضوع پایان نامه در رشته حسابداری باشد. البته باید گرایش تحصیلی خود را نیز در نظر بگیرید:

انتخاب موضوع در گرایش حسابداری

حسابداری یکی از گرایش های اصلی در رشته حسابداری است که گرایش اصلی هم محسوب می شود. در این رشته باید به جمع آوری، آنالیز اطلاعات مالی شرکت های خصوصی و دولتی بپردازید. این رشته در زمینه خدمت رسانی مالی و تهیه گزاراشات لازم برای ارائه به شرکت‌ها، مؤسسه‌ها و سایر بنگاه‌های اقتصادی ایجاد شده است.

در گرایش حسابداری باید واحدهای درسی تصمیم گیری در مسائل مالی، تحلیل آماری، اقتصاد مدیریت، سیستم‌های اطلاعاتی حسابداری، حسابدری مدیریت و … را پشت سر بگذارید. پس برای انتخاب موضوع پایان نامه در این گرایش باید به نوعی عمل کنید که واحدهای درسی در آن جا شود.

بهترین موضوعات برای گرایش حسابداری عبارت است از:

انتخاب موضوع پایان نامه ارشد حسابداری

انتخاب موضوع پایان نامه گرایش حسابرسی

اگر در گرایش حسابرسی تحصیل می‌کنید باید موضوعی را انتخاب کنید که با بخش های دولتی و موسساتی مثل دیوان محاسبات کشور، بورس اوراق بهادار و سایر موسسه‌های حسابرس در ارتباط باشد. زیرا بعد از فارغ التحصیلی به راحتی می توانید از طریق پایان نامه و یا مقاله ای که از آن استخراج می کنید در یکی از این ارگان ها استخدام شوید.

البته قبل از انتخاب موضوع پایان نامه ارشد حسابداری باید به بررسی مسائل کاربردی در حسابرسی، بانکی و بازرگانی در حسابرسی، حسابرسی فناوری اطلاعات، حسابرسی داخلی، حسابرسی عملیاتی، کاربرد قوانین و مقررات مالی و … تسلط داشته باشید. در این رشته هم باید مثل انتخاب موضوع پایان نامه روانشناسی کمی دقیق وسواسی باشید.

برخی از بهترین موضوعات پایان نامه ارشد حسابداری عبارتند از:

انتخاب موضوع برای گرایش حسابداری مدیریت

اگر در گرایش حسابداری مدیریت تحصیل می کنید باید در مدیریت و تصمیم‌گیری مالی شرکت‌ها مهارت و توانایی‌های لازم را کسب کنید. اگر بتوانید موضوع پایان نامه حسابداری را در زمینه مدیریت و ارزیابی عملکرد، مدیریت ریسک، اقتصاد سنجی، حاکمیت شرکتی، سیستم‌های اطلاعات یکپارچه حسابداری مدیریت و … می تواند در استخدام شغلی و ادامه تحصیل تاثیر بیشتری داشته باشد.

بهترین موضوعات در این گرایش از نظر پروژه دونی عبارتند از:

اصول انتخاب موضوع پایان نامه حسابداری

موضوع پایان‌نامه برای گرایش حسابداری بخش عمومی

اگر در گرایش حسابداری بخش عمومی یا حسابداری دولتی تحصیل می کنید، برای انتخاب موضوع باید به نحوی عمل کنید که نتیجه کار برای بخش های عمومی و دولتی کاربرد داشته باشد.

در پایان

آنچه که در مورد انتخاب موضوع پایان نامه حسابداری گفته شد، به شما کمک می کند تا سریع تر پروژه مورد نظر خود را به پایان برسانید. این موضوعات در واقع الگویی برای پیشبرد هدفتان است. از طریق خواندن آنها بهتر می توانید موضوع پایان نامه حسابداری را انتخاب کنید.

پروژه دونی یکی از بهترین موسسات انجام پایان نامه است که می تواند در زمینه انتخاب موضوع رساله در کنار شما باشد. اگر برای نوشتن پایان نامه، پروپوزال و یا انتخاب موضوع به مشاوره نیاز داشتید و یا برای نوشتن پروپوزال یا پایان نامه دچار مشکل شدید، به قسمت « انجام پایان نامه » بروید. در این صفحه بر روی درخواست خود کلیک کرده و فرم مربوطه را تکمیل کنید. کارشناسان ما بعد از دریافت اطلاعات با شما تماس می‌گیرند. همچنین می توانید با شماره های 09126232588 و یا 86036675-021 تماس بگیرید.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 1 =