در دسته
مدت زمان مطالعه: 10 دقیقه

انتخاب موضوع پایان نامه رشته حقوق در بین لیست گرایش ها

انتخاب موضوع پایان نامه رشته حقوق یکی از دغدغه های دانشجویان در این رشته تحصیلی است. رشته حقوق یکی از رشته های پرطرفدار در زیر مجموعه رشته های انسانی است. در مقطع تحصیلات تکمیلی رشته حقوق دارای 6 گرایش دارد.

در پایان نامه هایی را که در این رشته نوشته می شوند، می توان به دو دسته تحلیلی و توصیفی از نظر روش تحقیق تقسیم بندی کرد. برای گردآوری اطلاعات می توانید از روش کتابخانه ای درکنار روش هایی همچون مصاحبه و توزیع پرسشنامه استفاده کنید. برای موضوع رساله در رشته حقوق با توجه به نوع گرایش آن تا انتهای این مطلب با پروژه دونی همراه باشید.

انتخاب موضوع پایان نامه رشته حقوق

برای اینکه بتوانید در رشته حقوق موضوع پایان نامه را انتخاب کنید، قبل از هر چیز باید به گرایش تحصیلی خود توجه داشته باشید. هر یک از گرایش های این رشته در حوزه خاصی هستند و بنابراین باید موضوع را با توجه به موضوعات انتخاب کنید.

در ادامه موضوعات پایان نامه در گرایش های مختلف رشته حقوق معرفی می شوند.

انتخاب موضوع پایان نامه حقوق

انتخاب موضوع پایان نامه حقوق خصوصی

برای انتخاب موضوع پایان نامه رشته حقوق خصوصی باید موضوع آن توجه داشته باشید زیرا در این گرایش به طور کلی به بررسی قواعد حقوقی در قراردادهای شخصی یا کاری پرداخته می شود. این گرایش پرطوفدارترین گرایش رشته حقوق است.

از مباحث مورد علاقه محققان در این گرایش می توان به بررسی قوانین حقوق بین الملل خصوصی در اتحادیه اروپا، مباحث حقوق خصوصی در طلاق، بررسی قوانین سلب مالکیت اموال در حقوق خصوصی، بررسی عوامل موثر بر حفظ حقوق خصوصی در فضای مجازی اشاره کرد.

برخی از این موارد می تواند برای انتخاب موضوع پایان نامه رشته حقوق به شما الگو دهد:

موضوع پایان نامه گرایش حقوق جزا و جرم شناسی

این گرایش به قوانین موثر در جرایم و مجازات جرایم می پردازد. از حوزه های تخصصی مورد علاقه محققان در این گرایش می توان به رابطه بین روانشناسی و حقوق جزا، بررسی تاثیر سن در مجازات از نظر حقوق جزا، بررسی مجازات احتکار در حقوق جزا و بررسی قوانین حقوق جزا در حوزه فناوری اطلاعات اشاره کرد.

برای انتخاب موضوعات پایان نامه حقوق در این گرایش می‌توانید یکی از موارد زیر را در نظر بگیرید:

موضوع پایان نامه گرایش حقوق جزا و جرم شناسی

موضوع گرایش حقوق بین الملل

این گرایش به قواعد و قوانین حاکم بر قراردادهای بین المللی می پردازد. از موضوعات مورد علاقه محققان در این گرایش می توان به بررسی قوانین مهاجرت در حقوق بین الملل، مقایسه حقوق مالکیت زنان در حقوق بین الملل، بررسی اصول مصونین کیفری در حقوق بین الملل اشاره کرد.

برای انتخاب موضوع پایان نامه رشته حقوق بین الملل می توانید موارد زیر را مدنظر قرار دهید:

انتخاب موضوع پایان نامه حقوق عمومی

برای انتخاب موضوع پایان نامه گرایش حقوق عمومی می توانید قوانین حاکم بر روابط بین مردم با همدیگر و مردم با نهادهای گوناگون را مورد بررسی قرار دهید. از حوزه های تحقیقاتی در این گرایش می توان بررسی قانون حق تقدم عمومی برمالکیت، بررسی محدودیت های اجرای قوانین مالکیت خصوصی، بررسی جرائم تخریب اموال عمومی، بررسی جایگاه نظارت اداری در فرآیند حقوقی را نام برد.

برخی از موضوعات پیشنهادی موسسه انجام پایان نامه projedoni برای این رشته حقوق عمومی عبارتند از:

موضوع پایان نامه گرایش حقوق بشر

برای انتخاب موضوع پایان نامه حقوق بشر باید قوانین حقوقی حاکم بر روابط انسانها را در محیط اجتماع مورد بررسی قرار دهید. از حوزه های تحقیقاتی که در سالیان اخیر در این گرایش مورد توجه متخصصان  بوده اند می توان به بررسی حقوق بشر در سیاست کشورهای خاورمیانه، نقش خانواده در نظام قوانین حقوق بشر، بررسی رابطه بین حقوق بشر و امنیت ملی، موانع اجرای قوانین جدید حقوق بشر اشاره کرد.

انتخاب موضوع پایان نامه حقوق خصوصی

موضوع پایان نامه گرایش مالکیت فکری

این گرایش شامل قوانین حاکم بر حقوق پدیدآورندگان  آثار مختلف است. از موضوعات مورد توجه در این گرایش می توان رابطه بین حقوق رقابت و حقوق مالکیت فکری، بررسی معاهدات بین المللی حقوق مالکیت فکری، بررسی تاثیر حقوق مالکیت فکری بر سرمایه گذاری خارجی را نام برد.

در پایان

آنچه از انتخاب موضوعات پایان نامه در رشته حقوق با چندین گرایش برایتان گفتیم به شما کمک می کند تا با سرعت بیشتری موضوع موردنظر خود را انتخاب کنید. البته اگر در این کار دچار مشکل شدید می توانید از مشاوره های موسسه پروژه دونی کمک بگیرید. برای نوشتن پایان نامه ما تا آخرین روز با شما هستیم.

اگر برای نوشتن پایان نامه به مشاوره نیاز داشتید و یا برای نوشتن پروپوزال یا پایان نامه دچار مشکل شدید، به قسمت « انجام پایان نامه » بروید. در این صفحه بر روی درخواست خود کلیک کرده و فرم مربوطه را تکمیل کنید. کارشناسان ما بعد از دریافت اطلاعات با شما تماس می‌گیرند. همچنین می توانید با شماره های 09126232588 و یا 86036675-021 تماس بگیرید.

 

مطالب مرتبط
ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 × = 24