در دسته
مدت زمان مطالعه: 10 دقیقه

انتخاب موضوع پایان نامه مهندسی صنایع

مهندسی صنایع رشته ای است که در آن دانشجویان باید ترکیبی از علوم ریاضیات، اقتصاد، مدیریت و علوم مهندسی واحد درسی پاس کنند. در نهایت فارغ التحصیلان این رشته می توانند با توجه به آموخته های خود سیستم های تولیدی در سازمان ها و شرکت های مختلف را مدیریت کنند. موسسه پروژه دونی این مطلب را به طور اختصاصی به این رشته اختصاص داده است.

نوشتن رساله برای مقطع ارشد و دکتری اهمیت پیدا می کند. انتخاب موضوع پایان نامه مهندسی صنایع هم یکی از دغدغه های دانشجویان مقطع ارشد و دکتری در رشته مهندسی صنایع است. در این رابطه باید موضوع به نحوه انتخاب شود که اولاً کاربردی باشد و در ثانی دانشجو هم توان انجام آن را داشته باشد. برای انتخاب موضوع در رشته مهندسی صنایع چند نکته مهم وجود دارد. از سوی دیگر باید لیست تعداد زیادی موضوع را مطالعه کنید. در نهایت با توجه به تمامی نکاتی که در ادامه برایتان می گوییم می توانید موضوع موردنظر را انتخاب کنید.

انتخاب موضوع پایان نامه مهندسی صنایع

اگر در رشته مهندسی صنایع تحصیل می کنید برای انتخاب کردن موضوع پایان نامه باید توصیه های زیر را مدنظر داشته باشید:

انتخاب موضوع برحسب تاثیرگذاری و کاربردی بودن

یکی از مهم ترین مسائلی که در زمان انتخاب موضوع باید به آن توجه داشته باشید، کاربردی بودن موضوع است. در واقع باید موضوع پایان نامه در رشته مهندسی صنایع با توجه به سود و زیان، تاثیرگذاری، بازدهی و عملکرد، کیفیت پیوسته کالاها، قابلیت تطبیق و پاسخ گویی سیستم ها انتخاب شود.

درنظر گرفتن آینده تحصیلی و شغلی

آیا قرار است با نوشتن پایان نامه همچنان ادامه تحصیل دهید و در مقطع دکتری درس بخوانید؟ یا شاید هم بخواهید بعد از اتمام تحصیلات، در یک سازمان دولتی یا خصوصی معتبر استخدام شوید. در هر دو صورت شما به یک موضوع تاپ و کاربردی نیاز دارید. در زمان انتخاب موضوع پایان نامه برای رشته صنایع باید هر دو مورد را درنظر بگیرید. به سراغ موضوعات آسان و تاریخ مصرف گذشته نروید.

موضوع باید آنقدر جدید باشد که بعد از نوشتن و استخراج مقاله، سازمان ها و شرکت های خصوصی برای استخدام شما انگیزه کافی را داشته باشند.

انتخاب موضوع پایان نامه کارشناسی ارشد مهندسی صنایع

مطالعه کنید

قبل از اینکه موضوع پایان نامه را انتخاب کنید، اطلاعات کافی را در مورد آن بدست آورید. بدون مطالعه و کسب اطلاعات قبلی اقدام به انتخاب نکنید. برخی از دانشجویان بدون اینکه اطلاعات درستی داشته باشند و یا در مورد موضوعات مطالعه کنند، موضوع را انتخاب می کنند. اما بعد از مدتی متوجه سختی و یا غیرکاربردی بودن آن می شوند. پس مجبورند بعد از کلی تلاش آن را تغییر دهند.

چرا وقتتان را بیهوده تلف کنید. با انتخاب یک موضوع درست اساسی از همین ابتدا کار را به پیش ببرید.

لیست موضوعات پایان نامه مهندسی صنایع

حالا که قرار است موضوع پایان نامه خود را انتخاب کنید، باید لیست مختصری از موضوعات مختلف در دسترس تان باشد. فهرست زیر در مورد موضوعات مربوط به رشته مهندسی صنایع برای همین منظور گردآوری شده است. با مطالعه این موضوعات می توانید سریع تر به هدف تان برسید.

رشته مهندسی صنایع دارای چندین گرایش است که باید با توجه به گرایش تحصیلی خود موضوع را انتخاب کنید. این گرایش ها عبارتند از:

گرایش سیستم های کلان مهندسی صنایع

اگر در گرایش سیستم های کلان صنایع تحصیل می کنید، باید موضوع پایان نامه با توجه به معیارهای زیر انتخاب شود:

بهترین موضوعات در گرایش سیستم کلان در مهندسی صنایع عبارتند از:

انتخاب موضوع برای گرایش مدیریت پروژه

اگر در گرایش مدیریت پروژه تحصیل می کنید، برای انتخاب موضوع پایان نامه باید اصول زیر را درنظر داشته باشید:

بهترین موضوعات در گرایش مدیریت پروژه عبارتند از:

نحوه انتخاب موضوع پایان نامه مهندسی صنایع

انتخاب موضوع برای مهندسی مالی

آیا در گرایش مهندسی مالی تحصیل می کنید؟ در این گرایش باید موضوعی را انتخاب کنید که به مسائل پولی و مالی مرتبط باشد. ضمن اینکه موضوع شما باید به مشکلات مالی برای افزایش ارزش سیستم ها، طراحی و پیشرفت ابزار در سیستم های مالی نیز ارتباط داشته باشد.

گرایش لجستیک و زنجیره تامین

آیا در گرایش لجستیک و زنجیره تامین تحصیل می کنید؟ خوب در این صورت انتخاب موضوع پایان نامه مهندسی صنایع در این گرایش باید ویژگی های زیر را داشته باشد:

موضوعات پیشنهادی ما برای این گرایش عبارتند از:

در پایان

اگر برای این کار به مشاوره نیاز داشتید و یا برای نوشتن پروپوزال یا پایان نامه دچار مشکل شدید، به قسمت « انجام پایان نامه » بروید. در این صفحه بر روی درخواست خود کلیک کرده و فرم مربوطه را تکمیل کنید. کارشناسان ما بعد از دریافت اطلاعات با شما تماس می‌گیرند. همچنین می توانید با شماره های 09126232588 و یا 86036675-021 تماس بگیرید.

 

مطالب مرتبط
ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× 2 = 20