در دسته
مدت زمان مطالعه: 10 دقیقه

جدیدترین موضوعات پایان نامه روانشناسی : لیست کامل

انتخاب موضوع پایان نامه روانشناسی (Thesis topic Psychology) یکی از دغدغه‌های بسیاری از دانشجویانی است که در این رشته تحصیل می‌کنند. برای انتخاب موضوع رساله در این رشته تحصیلی باید گرایش خود را هم درنظر بگیرید. به طور کلی انتخاب موضوع پایان نامه در رشته روانشناسی در حیطه‌های تربیتی، زناشویی، بالینی، خانواده و کودک انجام می شود. در این مطلب موسسه انجام پایان نامه (پروژه دونی) ما قصد داریم ضمن آموزش روش انتخاب موضوع، چندین موضوع را هم به شما معرفی کنیم.

چطوری موضوع پایان نامه روانشناسی انتخاب کنیم؟

اگر شما بتوانید در دوره تحصیلات تکمیلی در ترم سوم موضوع پایان نامه را انتخاب و سپس تایید کنید، با سرعت بیشتری پروپوزال را هم می نویسید و بعد به سراغ پایان نامه می روید. پس با این حساب سریع تر فارغ التحصیل می شوید. البته باید به سراغ جدیدترین موضوعات پایان نامه روانشناسی بروید. در عین حال چند نکته را هم مد نظر داشته باشید:

مطالعه کردن را فراموش نکنید

بدون مطالعه قبلی هیچ گاه اقدام به انتخاب موضوع پایان نامه نکنید. هیجانات و احساسات شما نسبت به یک موضوع نمی تواند دلیل قانع کننده ای برای انتخاب عنوان رساله ارشد یا دکتری باشد. در واقع باید بدانید این موضوع قرار است چه مشکلی را حل کند، چه منابعی دارد و اصلا از چه راهی باید اطلاعات مورد نیاز را جمع آوری کنید.

طبق صحبت هایی که با برخی از دانشجویان رشته روانشناسی داشته ایم اغلب آنها گفتند که بدون مطالعه قبلی اقدام به انتخاب موضوع کرده اند. همین کار باعث می شود تا بعد از مدتی به سخت بودن یا دشواری نوشتن موضوع پی ببرند و در نهایت مجبور به عوض کردن موضوع پایان نامه شوند.

به سراغ دانشجویان فارغ التحصیل بروید

یکی از راه ها در نحوه نوشتن پایان نامه و انتخاب موضوع پایان نامه روانشناسی استفاده از تجربیات فارغ التحصیلان و اساتید است. فارغ التحصیلانی که در رشته شما تحصیل کرده اند، اغلب با موضوعات آشنایی دارند. در عین حال باید در جلسه دفاعیه آنها شرکت کنید. راه دیگر برای ارتباط با این دانشجویان مطالعه پایان نامه های آنهاست که در کتابخانه دانشگاه نگهداری می شود.

مراجعه به پایگاه داده ایرانداک و سیویلیکا

راه دیگر برای انتخاب جدیدترین موضوعات پایان نامه روانشناسی استفاده پایان نامه هایی است که در پایگاه های داده آرشیو شده اند. البته شما نمی توانید پایان نامه را به طور کامل دریافت کنید. اما خواندن قسمت چکیده هم می تواند شما را با نحوه انتخاب موضوع آشنا کنید. با مطالعه تعداد زیادی پایان نامه می توانید انتخاب بهتری داشته باشید.

انتخاب موضوع پایان نامه روانشناسی

بهترین موضوعات پیشنهادی ما

برای نوشتن پایان نامه روانشناسی عمومی می‌توانید در حوزه های زیر موضوع خود را انتخاب کنید:

انتخاب موضوع پایان نامه روانشناسی بالینی

اگر در رشته روانشناسی بالینی تحصیل می کنید و قصد نوشتن پایان نامه را دارید، می توانید از بین موضوعات زیر یکی را انتخاب کنید:

در حال حاضر بهترین موضوعات پایان نامه روانشناسی به تاثیرات فضای مجازی بر رفتار کاربران اختصاص دارد.

انتخاب موضوع برای روانشناسی صنعتی و سازمانی

یکی دیگر از گرایش های رشته روانشناسی در زمینه صنعتی و سازمانی است. برای انتخاب موضوع پایان نامه روانشناسی در این گرایش می توانید این موضوعات را مدنظر قرار دهید:

چطوری موضوع پایان نامه روانشناسی انتخاب کنیم؟

انتخاب موضوع برای پایان نامه روانشناسی تربیتی

اگر به دنبال جدیدترین موضوعات پایان نامه در گرایش روانشناسی تربیتی هستید می توانید یکی از عناوین زیر را انتخاب کنید:

موضوعات گرایش روانشناسی و آموزش کودکان استثنایی

یکی دیگر از گرایش های روانشناسی مربوط به آموزش کودکان استثنائی است. برای انتخاب موضوع پایان نامه روانشناسی در این گرایش می توانید موضوعات زیر را مدنظر داشته باشید:

در پایان

آنچه از انتخاب موضوعات پایان نامه در رشته روانشناسی برایتان گفتیم به شما کمک می کند تا با سرعت بیشتری موضوع موردنظر خود را انتخاب کنید. اگر برای نوشتن پایان نامه به مشاوره نیاز داشتید و یا برای نوشتن پروپوزال یا پایان نامه دچار مشکل شدید، به قسمت « انجام پایان نامه » بروید. در این صفحه بر روی درخواست خود کلیک کرده و فرم مربوطه را تکمیل کنید. کارشناسان ما بعد از دریافت اطلاعات با شما تماس می‌گیرند. همچنین می توانید با شماره های 09126232588 و یا 86036675-021 تماس بگیرید.

 

مطالب مرتبط
ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 8 = 16