در دسته
مدت زمان مطالعه: 10 دقیقه

نوشتن پایان نامه تضمینی | چگونه پایان نامه را شروع کنیم؟

نوشتن پایان نامه بدون برنامه‌ریزی تقریبا ممکن نیست. مگر اینکه بخواهید یک پایان‌نامه ضعیف را به دانشگاه تحویل دهید. برای انجام پایان نامه قوی و تضمینی داشتن اطلاعات کافی در مورد مراحل نوشتن اهمیت دارد. همچنین باید مدت زمان طولانی را برای مطالعه و تحقیق صرف کنید. تسلط به پروپوزال نویسی هم یکی از شرایط نوشتن پایان‌نامه است. البته هزینه نوشتن پایان نامه را هم باید در نظر بگیرید. اگر می‌خواهید بدانید نوشتن پایان‌نامه به چقدر هزینه و زمان نیاز دارد، تا انتهای این مطلب با موسسه پروژه دونی همراه باشید.

چگونه پایان نامه را شروع کنیم؟

برای نوشتن پایان نامه ابتدا شما درس روش تحقیق را پاس می‌کنید. در این درس به شما نحوه نوشتن پروپوزال و پایان نامه آموزش داده می شود. با این حال کمتر دانشجویی است که به همه موارد و نکته‌های ریز برای انجام پایان‌نامه کارشناسی و ارشد مسلط باشد. حتی برخی از دانشجویان دکتری هم نسبت به این کار حساسیت زیادی دارند. برخی هم فرصت کافی برای انجام مراحل نوشتن پایان نامه را ندارند.

به هر حال برای شروع کردن کار باید به صورت زیر عمل کنید:

برای خود موضوع انتخاب کنید

قبل از هر چیز باید به سراغ یک موضوع بکر و جدید بروید. البته بعد از انتخاب باید به سراغ سایت ایرانداک یا سیلیکا بروید تا تکراری نبودن موضوع را اثبات کنید. سپس موضوع انتخاب شده را به تایید گروه و دانشکده می‌رسانید. توجه داشته باشید برای نوشتن پایان نامه باید موضوعاتی را انتخاب کنید که منابع بیشتری دارند.

اگر موضوعی را انتخاب کنید که هیچ منبع یا رفرنسی نداشته باشد، بعدها برای کار پایان‌نامه نویسی با مشکلات جدی روبرو می‌شوید. زمان زیادی را باید صرف تحقیق و تفحص کنید.

از سوی دیگر در برنامه ریزی برای نوشتن پایان نامه باید موضوعات کاربردی و تاثیرگذار را انتخاب کنید. چرا که بعد از اتمام کار باید از پایان‌نامه خود مقاله استخراج کنید. اگر موضوع پایان‌نامه کاربردی‌تر باشد، در آینده تحصیلی و شغلی شما تاثیر مثبتی برجا می‌گذارد.

نوشتن پایان نامه بدون برنامه‌ریزی تقریبا ممکن نیست

نوشتن پروپوزال یکی از مراحل نوشتن پایان نامه

پروپوزال نویسی یکی از بخش‌های مهم در انجام پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری است. شما بعد از انتخاب و تایید موضوع باید کار خود را به طور رسمی آغاز کنید. برای نوشتن پروپوزال باید تا حدودی به زبان انگلیسی هم مسلط باشید. چرا که باید برخی از منابع خارجی را به زبان فارسی ترجمه کنید. البته پروژه دونی توصیه می‌کند برای این کار حتما از یک موسسه معتبر کمک بگیرید.

 

در مرحله پروپوزال نویسی شما اطلاعات کافی در مورد موضوع پایان نامه را بدست می‌آورید. سپس فرضیه، سوال اصلی، متغیرهای وابسته و مستقل را نیز مشخص می‌کند. هدف از انجام این پژوهش و دستاوردهای آن در پروپوزال ذکر می‌شود. در انتها نیز باید منابع و رفرنس‌ها را ذکر کنید. در نهایت باید پروپوزال شما به تایید گروه آموزشی و دانشکده برسد.

 نوشتن پایان نامه و شروع رسمی کار

بعد از اینکه پروپوزال به تایید رسید، حالا نوبت به نوشتن پایان‌نامه می رسد. دقت داشته باشید در این مرحله برنامه ریزی برای نوشتن پایان نامه اهمیت زیادی دارد. شما باید با توجه به زمان‌بندی کار کنید. در عین حال از مشاوره‌های استاد راهنما نیز بهره ببرید.

البته بهترین کار برای نوشتن‌ پایان نامه تضمینی، کمک گرفتن از یک موسسه انجام پایان نامه است تا بتواند کار شما را به بهترین شکل ممکن انجام دهد. متخصصانی که در این موسسات فعالیت دارند، با توجه به رشته تخصصی قادرند با سرعت و مهارت بیشتری کار را به پیش ببرند.

ادامه کار پایان نامه نویسی به صورت زیر است:

نوشتن فصل اول پایان‌نامه

فصل اول پایان نامه همان پروپوزالی است که قبلا آن را انجام داده‌اید. البته باید این بار به آن برخی از قسمت‌ها را اضافه کنید. بعد از تکمیل آن را به عنوان فصل اول به پایان نامه اضافه می‌کنید. توجه داشته باشید که نکات اصلی در پروپوزال که پیش‌تر به تایید دانشکده رسیده است، نباید تغییر کنید. مواردی از جمله موضوع، سوال اصلی، فرضیه و … باید به همان شکل ثابت بمانند.

چگونه پایان نامه را شروع کنیم؟

نوشتن فصل دوم پایان‌نامه

برای نوشتن پایان نامه در فصل دوم باید به سراغ متغیر مستقل بروید. در این قسمت باید متغیر مستقل را به طور کامل شرح دهید. ارائه اطلاعات مستند و درست در مورد متغیر مستقل اهمیت زیادی دارد.

نوشتن فصل سوم

برای فصل سوم باید به سراغ متغیر وابسته بروید. همانند فصل دوم در این قسمت از مراحل نوشتن پایان نامه باید متغیر وابسته را به صورت جامع و کامل توضیح دهید. تعداد صفحات فصل دوم و سوم باید به یک اندازه باشد.

فصل چهارم پایان‌نامه

برنامه ریزی برای نوشتن پایان نامه باید به گونه‌ای باشد که بتوانید چهارمین فصل را به تاثیر متغیر مستقل بر روی متغیر وابسته اختصاص دهید. این فصل نسبت دو فصل قبلی باید مفصل‌تر باشد. در واقع باید بتوانید در این فصل فرضیه خود را اثبات یا رد کنید.

فصل پنجم پایان نامه

در نهایت نوبت به فصل آخر می‌رسد که باید در آن نتیجه‌گیری را ثبت کنید. در این قسمت باید تحلیل خود را از پژوهش و تحقیقات بر روی کاغذ بیاورید. به طوری که نتایج داده‌ها و تحلیل‌ها را از دیدگاه خودتان بنویسید.

نوشتن منابع پایان‌نامه

در انتهای مراحل نوشتن پایان نامه نوشتن منابع اهمیت زیادی دارد. شما از هر منبعی که اطلاعات و محتوا را بدست آورده‌اید، باید به طور دقیق نام کتاب را همراه با نویسنده، انتشارات، سال انتشار و … ذکر کنید. این قیمت شامل منابع فارسی و انگلیسی است. در آن می‌توانید از ژورنال‌های خارجی، داخلی، پایان‌نامه‌های مرتبط و کتاب‌های مختلف استفاده کنید.

نوشتن پروپوزال یکی از مراحل نوشتن پایان نامه

نوشتن چکیده و ترجمه آن

برای نوشتن پایان نامه تضمینی و درست، باید در انتهای کار چکیده کار خود را در چند خط بیان کنید. همچنین باید مهم‌ترین کلمات کلیدی (5 کلید واژه) را نیز بیاورید. مخاطب با خواندن چکیده و کلمات کلیدی می‌تواند بفهمد پایان نامه شما در مورد چه موضوعی است.

هزینه نوشتن پایان نامه چقدر است؟

هزینه نوشتن پایان‌نامه به رشته تحصیلی نیاز دارد. در برخی از رشته‌های انسانی به دلیل سهولت مراحل کار، به هزینه کمتری نیاز است. در برخی از رشته‌ها از جمله حسابداری، مدیریت و روانشناسی به دلیل نیاز به انجام کار میدانی، قاعدتا باید تلاش بیشتری را انجام دهید.

در این صورت هزینه نوشتن پایان نامه نیز افزایش می‌یابد. اگر بخواهید از پایان نامه خود مقاله استخراج کنید، باید هزینه بیشتری نیز پرداخت کنید.

در پایان

اگر برای نوشتن پایان نامه به مشاوره نیاز داشتید و یا برای نوشتن پروپوزال یا پایان نامه دچار مشکل شدید، به قسمت « انجام پایان نامه » بروید. در این صفحه بر روی درخواست خود کلیک کرده و فرم مربوطه را تکمیل کنید. کارشناسان ما بعد از دریافت اطلاعات با شما تماس می‌گیرند. همچنین می توانید با شماره های 09126232588 و یا 86036675-021 تماس بگیرید و از هزینه و نحوه مشاوره برای نوشتن پروپوزال و پایان نامه مطلع شوید.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

76 − = 70