تو نوشتن پایان نامه یا پروپوزال به مشکل خوردی؟ نگران نباش ما برات حلش می‌کنیم!
تو نوشتن پایان نامه یا پروپوزال به مشکل خوردی؟ نگران نباش ما برات حلش می‌کنیم!

نوشتن پایان نامه یکی از مهم‌ترین قسمت‌های تحصیلی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری است. هر چند در برخی از رشته‌ها دانشجو باید در مقطع کارشناسی هم پایان نامه بنویسد، اما اهمیت آن به اندازه مقاطع تحصیلات تکمیلی نیست. پایان نامه (Thesis) چکیده‌ای از تلاش چندین ساله یک دانشجو است که از مهارت، میزان توانایی و علم او صحبت می‌کند.

در دوره تحصیلات تکمیلی، کارهای پژوهشی نسبت به خواندن کتاب و امتحان دادن ارزش بیشتری دارد. در واقع اساتید بیش از آنکه بر روی نمرات امتحان دانشجو متمرکز شوند، به میزان تلاش او برای تحقیقات و نوشتن پروژه‌های دانشجویی توجه دارند.

اهمیت پایان نامه در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری آنقدر زیاد است که می‌تواند به عنوان بخش مهمی از رزومه تحصیلی و کاری به حساب بیاید.

چرا نوشتن پایان نامه خوب مهم است؟

اگر شما بتوانید پایان نامه بهتری را ارائه دهید، قاعدتاً در جلسه دفاعیه توان بیشتری برای اقناع داوران دارید. از سوی دیگر نمره بالایی که در ازای تلاش چندین ماهه بدست می‌آورید، می‌تواند به سایرین نشان دهد شما فردی پرتلاش، باسواد و در رشته خود مسلط هستید.

اگر بعد از اتمام تحصیلات تکمیلی برای استخدام اقدام کنید، قاعدتا نمره پایان نامه شما می‌تواند یک شاخص مهم برای پذیرش‌تان باشد.

از سوی دیگر دانشجویان می‌توانند از پایان نامه‌های قوی، مقالات علمی پژوهشی و یا مقاله isi استخراج کنند. حتماً می‌دانید داشتن چنین مقالاتی برای دریافت اپلای، استخدام و یا ادامه تحصیل اهمیت زیادی دارند. وقتی با کمک پایان نامه خود چنین مقالاتی را ارائه می‌دهید، بدون شک راه برای ادامه تحصیل، استخدام و یا مهاجرت برای تحصیل در خارج برایتان هموار می‌شود.

نوشتن پایان نامه چقدر طول می‌کشد؟

اگر بخواهید پایان نامه اصولی، درست و استاندارد بنویسید به چندین ماه تلاش و تحقیق مداوم نیاز دارید. در واقع پایان نامه چیزی نیست که در طی یک هفته بتوانید آن را بنویسید. اگر بخواهید حاصل چندین سال زحمت تحصیل شما مدون و اصولی باشد، باید صبور باشید. در عین حال چندین ماه برای تحقیق، مطالعه و تفحص زمان صرف کنید.

آیا می‌توانم برای سفارش پایان نامه اقدام کنم؟

این دقیقا همان کاریست که ما در پروژه دونی انجام می‌دهیم. در واقع قصد داریم به تمامی دانشجویانی که قصد نوشتن پایان نامه را دارند اما از سوی دیگر در این مورد ضعیف هستند، کمک کنیم. ما در پروژه دونی با ارائه مشاوره و انجام پایان نامه به شما کمک می‌کنیم سریع‌تر به هدف خود برسید.

حتی شما می‌توانید از پایان نامه‌های نوشته شده قبلی برای نوشتن پایان نامه خود استفاده کنید. در این رابطه می‌توانید از پروژه دونی پایان نامه خریداری و از مطالب آن برای نوشتن پایان نامه خود استفاده کنید.

البته فراموش نکنید باید در جلسه دفاعیه بتوانید در برابر داوران از محتوای پایان نامه خود دفاع کنید. تسلط به موضوع، مطالب و محتوای پایان نامه اهمیت زیادی دارد. پس حتی در صورت سفارش پایان نامه باید به آنچه که تهیه کرده‌اید، مسلط باشید.

پایان نامه از چند بخش تشکیل می‌شود؟

پایان نامه در تمام مقاطع دارای ساختار تقریبا مشابه‌ای است که عبارتند از:

 • صفحات مقدماتی: شامل صفحه روی جلد، صفحه عنوان، صفحه تقدیم، صفحه تشکر، چکیده فارسی، فهرست ها.
 • متن اصلی پایان نامه شامل 5 فصل
 • فصل اول: پروپوزال تکمیل شده
 • فصل دوم: ادبیات تحقیق
 • فصل سوم: روش تحقیق
 • قصل چهارم: نتایج
 • فصل پنجم: نتیجه گیری و پیشنهادات.
 • پیوست
 • فهرست منابع
 • چکیده انگلیسی
 • صفحه عنوان انگلیسی

 

پروپوزال

پروپوزال طرح اولیه انجام یک فعالیت می باشد. پروپوزال را می توان از نظر کلی به دو دسته پروپوزال کاری و پروپوزال علمی تقسیم بندی کرد. که تقریبا نحوه نگارش هر دو نوع پروپوزال یکسان است با این تفاوت که در پروپوزال کاری تاکید بیشتر بر بخش های نوآوری و زمانبندی می باشد و در پروپوزال علمی بیشتر پیشینه تحقیق و روش تحقیق مورد تاکید قرار می گیرد. مراحل نگارش پروپوزال را می توان در بخش های زیر به شکل خلاصه مطرح کرد: 1-انتخاب موضوع پایان نامه ارشد و دکتری و مقاله بیس مربوطه. 2-نوشتن پروپوزال طبق فرمت دانشگاه محل تحصیل. 3-اصلاح پروپوزال نگارش شده و تایید پروپوزال توسط استاد راهنما. 4-تصویب پروپوزال در گروه آموزشی.

درخواست پروپوزال

پایان نامه‌ کارشناسی

در مقطع کارشناسی نگارش پروپوزال در اکثر رشته ها بیشتر به شکل جستجو علمی و ارائه یک گزارش جامع می باشد. برای این منظور نیاز است که محقق با اصول جمع آوری اطلاعات علمی، دسته بندی آنها و همچنین ارائه گزارش و نتیجه گیری آشنایی کافی داشته باشد. زمان نگارش پایان نامه برای یک دانشجو در مقطع کارشناسی در حد یک ترم تحصیلی می باشد.

درخواست پایان نامه‌ کارشناسی

پایان نامه ارشد

در مقطع ارشد صعی می شود پایان نامه به نوعی گسترش نتایج تحقیقات قبلی باشد. برای این منظور نیاز است که فردی که قصد نگارش پایان نامه را دارد ابتدا به جمع بندی نتایج تحقیقات قبلی بپردازد و سپس با انتخاب یک روش برای گسترش نتایج قبلی شروع به نگارش پایان نامه خود کند. در مقطع ارشد انخاب موضوع منایب دارای اهمیت زیادی می باشد. برای این منظوز پزوه دونی در قسمت مشاوره رایگان 3 موضوع پیشنهادی به همراه مقاله بیس مرتبط به متقاصی ارائه می کند.

درخواست پایان نامه ارشد

پایان نامه دکترا

در مقطع دکترا هدف از انجام پایان نامه ارایه یک روش جدید برای حل یک مشکل علمی می بشد. برای این منظور شناخت کافی از حوزه مورد مطالعه در این مقطع از اهمیت بالای برخوردار است. و نگارش پروپوزال در مقطع دکترا از مقاطع تحصیلی قبلی مهمتر است و نیاز است که دارای جچم بالاتری از مطالب علمی باشد. همچنین پایان نامه در این مقطع نیاز به بررسی کامل پیشینه تحقیق و بعد از آن انجام تجقیق به روش جدید دارد برای این کار، پروژه دونی از مشاوره و راهنمایی کادر فارغ التحصیلان با سابقه علمی و همجنین اساتید دانشگاهی استفاده می کند.

درخواست پایان نامه دکترا