پروپوزال نویسی

پروپوزال نویسی بعد از تصویب موضوع پایان نامه آغاز می شود. در واقع قبل از اینکه پایان نامه را شروع کنید، باید طرح پژوهشی خود را بنویسید. در طرح تحقیق شما شالوده و برنامه اصلی برای انجام پایان نامه را اجرا می کنید. سپس به سراغ هر یک از فصل های پایان نامه می روید.

پروپوزال شالوده اصلی یک طرح تحقیقاتی یا پایان نامه است که برای تهیه آن باید به موارد و نکات بسیاری توجه کنید.

موسسه پروژه دونی یکی از بهترین موسسات برای انجام و مشاوره در زمینه نوشتن پروپوزال است. در صورتی که برای نوشتن چنین پژوهشی دچار مشکل شدید، می توانید به قسمت «ثبت پروژه» بروید. بعد از ثبت اطلاعات همکاران ما با شما تماس می گیرند.

نوشتن پروپوزال دکتری

خدمات پروژه دونی در نحوه نوشتن پروپوزال کارشناسی ارشد و دکتری عبارت است از:

مشاوره برای انتخاب موضوع

در ابتدا باید برای انتخاب موضوع به کاربردی بودن و ارزشمند بودن آن خوب فکر کنید. گاهی اطلاعات کافی برای نوشتن و انتخاب موضوع را ندارید. از سوی دیگر باید بدانید این موضوع در آینده چقدر بدردتان می خورد؟ چه منابعی دارد و آیا نوشتن پایان نامه با چنین موضوعی برایتان دشوار نیست؟

همچنین باید از تکراری نبودن موضوع پایان نامه هم مطلع شوید. ما در پروژه دونی سعی داریم به شما کمک کنیم تا سریع تر به موضوع مورد نظر خود دست پیدا کنید. برخی از موضوعات سخت هستند و نوشتن آنها هم ارزش چندانی ندارد. از سوی دیگر مرحله انجام تکراری نبودن موضوع پایان نامه در ایرانداک هم به زمان نیاز دارد. در پروژه دونی این کار را برایتان برعهده می گیریم.

در واقع هدف ما در پروژه دونی آموزش گام به گام نوشتن پروپوزال به شماست.

نوشتن بیان مسئله با کمک پروژه دونی

یکی از خدمات ما به شما برای نوشتن پروپوزال دکتری و یا ارشد شامل بخش بیان مسئله است. در بیان مسئله شما باید یک مقدمه کلی راجع به موضوع خود بنویسید و بعد از آن طرح مشکل را بیان کنید. در واقع یک سری توضیحات تخصصی بیان می شود. البته باید به این نکته توجه داشته باشید که همه مطالب مثل نتیجه گیری و … را دربیان مسئله نیاورید.

اما از آنجایی که گاهی ممکن است فرصت کافی برای نوشتن بیان مسئله را نداشته باشید، پروژه دونی مشاوره های لازم را در این زمینه برایتان ارائه می دهد.

نحوه نوشتن پروپوزال کارشناسی ارشد

نوشتن سوابق پژوهشی

بخشی از خدمات ما در projedoni به پیدا کردن مقالات و پایان نامه های قبلی با موضوع مشابه اختصاص دارد. می دانید نوشتن بخش سوابق پژوهشی به چقدر زمان نیاز دارد؟ حقیقتا این قسمت را می توانید یک روزه بنویسید. اما باید اطلاعات لازم و دقیق را داشته باشید.

برای کسب اطلاعات هم باید مقالات و پایان نامه های مرتبط را بخوانید. خوب با این حساب گردآوری اطلاعات برای نوشتن سوابق پژوهشی به حداقل 2 هفته زمان نیاز دارد.

این در حالیست که برخی فرصت کافی برای پیدا کردن کتاب ها، مقالات و پایان نامه مرتبط با موضوع را ندارند. از سوی دیگر باید این منابع را بررسی کرده و تفاوت و شباهت کار خود با آنها را بیان کنید. همچنین در قسمت ادبیات تحقیق باید خواننده را از آپشن های جدید پایان نامه خود مطلع کنید.

در این بخش شما نقش یک قاضی را ایفا می کنید. در واقع باید کارهای گذشته و اقداماتی که افراد قبلی انجام داده اند را مورد نقد و بررسی قرار دهید. در این کار باید عدالت را رعایت کنید و منصفانه بگویید که مثلا فلان مقاله این نقاط قوت و این نقاط ضعف را دارا است. اگر فکر می کنید یک مقاله بسیار عالی هست و ممکن است موضوع شما را تضعیف کند می توانید به جای تخریب آن مقاله اصلا آن را در پروپوزال خود نیاورید.

به عبارت دیگر قرار است شما چه کاری را انجام دهید که با منابع قبلی تفاوت دارد؟ چه چیزی پایان نامه شما را از مقالات و پایان نامه ها و کتاب های قبلی متمایز می کند؟

در پروژه دونی ما می توانیم قسمت نوشتن ادبیات تحقیق را برایتان برعهده بگیریم. در صورت لزوم هم به شما مشاوره های لازم را بدهیم.

روش تحقیق شما چیست؟

یک بخش مهم در ساختار پروپوزال مشخص کردن روش تحقیق است. انواع روش تحقیق در پایان نامه شامل دو بخش کیفی و کمی است. انتخاب هر یک از این روش ها به رشته تحصیلی و موضوع پایان نامه شما بستگی دارد. روش تحقیق یعنی روش جستجو و دستیابی به اطلاعات است که در نهایت آنها را دسته بندی و تجزیه و تحلیل می کنید.

برای نوشتن پروپوزال شما باید به طور دقیق روش تحقیق خود را مشخص کنید.

هزینه نوشتن پروپوزال

روش تحقیق کیفی

در مطالعات کیفی، هدف محققان تولید دانش در مورد رفتارها، ساختارهای اجتماعی و اعتقادات مشترک گروه خاصی از مردم است. در روش تحقیق کیفی کنترل کمتری وجود دارد و از سوی دیگر تفسیرها برعهده شماست. بنابراین باید در مورد موقعیت خود به عنوان یک محقق هم فکر کنید و موقعیت، درک و تعصبات خود را در نتایج و بررسی‌ها وارد نکنید.

روش تحقیق کمی

در مطالعات کمی برای نوشتن پروپوزال هدف محققان تولید دانش با قابلیت تعمیم دستاوردها به سایر پدیده ها است. تحقیقات معتبر به مطالعات دقیق و معتبر نیاز دارد که در شرایط کنترل شده قرار بگیرد و اگر توسط سایر محققان با همان شرایط انجام شد، نتایج یکسانی را بدست آورند. روش تحقیق کمی با توجه به اینکه با اعداد و ارقام مواجه است، برای رشته های علوم پایایه و مهندسی کاربرد دارد.

یکی از خدمات پروژه دونی مشاوره در زمینه انتخاب روش تحقیق برای نوشتن پروپوزال است.

مطالعه کردن بخش مهم پروپوزال است

آیا برای مطالعه کردن فرصت کافی را دارید؟ در واقع یکی از خدمات به همین موضوع مرتبط می شود. مطالعه کردن زمان زیادی نیاز دارد. در پروژه دونی متخصصانی از تمامی رشته ها فعالیت دارند. شغل آنها مشاوره دادن به دانشجویانی است که قصد نوشتن پروپوزال را دارند.

این افراد به دلیل سابقه طولانی در انجام پروژه های دانشجویی و مطالعه زیاد در رشته تحصیلی، توانایی و مهارت بالایی در نوشتن پروپوزال دارند. اطلاعات آنها در این زمینه گسترده است و به شما کمک می کند سریع تر به هدفتان برسید.

همچنین کارشناسان projedoni به شما کمک می کنند سریع تر منابع مورد نیاز برای بدست آوردن اطلاعات را پیدا کنید. در این زمینه وب سایت هایی وجود دارد که می توانید مقالات موردنیاز خود را از آنها دریافت کنید.

نوشتن سوابق پژوهشی

تسلط به نرم افزارهای گردآوری اطلاعات

بخشی از پروسه نحوه نوشتن پروپوزال کارشناسی ارشد و دکتری به تسلط شما بر روی نرم افزارها برای گردآوری اطلاعات اختصاص دارد. تا زمانی که اطلاعات کافی نداشته باشید نمی توانید کار را به سرعت تمام کنید.

در پروژه دونی ما علاوه بر معرفی نرم افزارهای گردآوری اطلاعات، می توانیم نحوه استفاده از آنها را نیز به شما آموزش دهیم.

در پایان

اگر برای نوشتن پایان نامه به مشاوره نیاز داشتید و یا برای نوشتن پروپوزال یا پایان نامه دچار مشکل شدید، به قسمت « انجام پایان نامه » بروید. در این صفحه بر روی درخواست خود کلیک کرده و فرم مربوطه را تکمیل کنید. کارشناسان ما بعد از دریافت اطلاعات با شما تماس می‌گیرند. همچنین می توانید با شماره های 09126232588 و یا 86036675-021 تماس بگیرید.