در دسته
مدت زمان مطالعه: 5 دقیقه

نحوه نوشتن پروپوزال ارشد مدیریت + چند نمونه پروپوزال

برای آشنایی با نحوه نوشتن پروپوزال ارشد مدیریت نیاز است که ابتدا به بررسی گرایش های مختلف رشته مدیریت و مباحث کاربردی تخصصی در هر حوزه آشنا شوید. مجموعه مدیریت در مقطع ارشد دارای گرایش های مختلفی است.

این گرایش‌ها شامل مدیریت بازرگانی، مدیریت منابع انسانی، مدیریت دولتی، مدیریت صنعتی، مدیریت تکنولوژی، مدیریت فناوری اطلاعات، مدیریت کارآفرینی و مدیریت مالی است. در ادامه هر گرایش تخصصی برای نحوه نوشتن پروپوزال کارشناسی ارشد مدیریت معرفی می شوند. همچنین چند نمونه پروپوزال را در ادامه خواهیم آورد.

  مدیریت بازرگانی

از حوزه های تخصصی گرایش مدیریت بازرگانی می توان به بررسی موانع سرمایه گذاری اشاره کرد. همچنین بررسی شاخص های بازاریابی و مدیریتی، مدیریت ریسک پروژه، نقش مدیریت در توسعه پایدار در این حوزه قرار دارد. بخش اصلی موضوعات پیشنهادی در این حوزه شامل بازاریابی و عوامل موثر، مدیریت تجاری و … است.

بیشتر بخوانید: چگونه پروپوزال دکترا بنویسیم + نحوه انتخاب عنوان پروپوزال

 مدیریت منابع انسانی

یکی دیگر از موضوعات برای نوشتن پروپوزال ارشد مدیریت به گرایش مدیریت منابع انسانی تعلق دارد.  این گرایش در حقیقت به کارگیری صحیح منابع انسانی سازمانی است. این کار برای دستیابی هر چه بیشتر به اهداف مورد نظر سازمان متبوعه صورت می گیرد.

از موضوعاتی که در تحقیقات اخیر در این گرایش مورد توجه قرار گرفته اند، می توان به ارتباط مدیریت منابع انسانی با توسعه سازمانی ارائه طرح تعالی سازمانی اشاره کرد. همچنین ارزیابی بهره وری سازمانی و اولویت بعدی ریسک منابع انسانی در این حوزه قرار دارد.

مدیریت دولتی

نحوه نوشتن پروپوزال کارشناسی ارشد مدیریت در گرایش مدیریت دولتی هم اهمیت زیادی دارد. هدف از این گرایش تربیت کردن و آموزش نیروی انسانی برای سطوح مختلف سازمانی و اداراتاست.

از حوزه های تخصصی گرایش مدیریت دولتی می توان به عوامل موثر تعامل در سطوح مدیریتی سازمان، تاثیر مدیریت استراتژیک بر عملکرد سازمانی، تاثیر مدیران بر کیفیت سود، شناسایی الگوهای مدیریت شهری و نقش نوع مالکیت بر مدیریت سود اشاره کرد.

مدیریت صنعتی

مدیریت صنعتی هم برای نوشتن پروپوزال ارشد مدیریت مورد توجه بسیاری از دانشجویان و اساتید است. در این گرایش هدف افزایش سوددهی و بازدهی در صنایع مختلف تولیدیاست. از موضوعات مورد توجه محققین در سالهای اخیر در گرایش مدیریت صنعتی می توان به مدیریت زنجیره تامین، شناسایی عوامل موثر بر شایستگی مدیران شرکت های صنعتی، مدیریت تفکر سیستمی و عوامل موثر بر تحول سازمانی اشاره کرد.

مدیریت تکنولوژی

برای نحوه نوشتن پروپوزال کارشناسی ارشد مدیریت تکنولوژی باید تکنولوژی های نوین در تمام حوزه ها استفاده شود. چرا که باید عملکرد سازمانی را بهبود داد. از حوزه های تخصصی گرایش مدیریت تکنولوژی می توان به عوامل موثر در مدیریت ارتباط با مشتری الکترونیکی، تاثیر تکنولوزی نوین در بهبود اشتغال، عوامل موثر بر مدیریت شهرهای هوشمند اشاره کرد.

 مدیریت فناوری اطلاعات

نحوه نوشتن پروپوزال کارشناسی ارشد مدیریت فناوری اطلاعات شبیه به موارد قبلی است. از زمینه های تخصصی گرایش مدیریت فناوری اطلاعات که در سالهای اخیر مورد توجه قرار داشته، می توان به عوامل موثر بر پذیرش بانکداری الکترونیکی، مدیریت دارایی های اطلاعاتی اشاره کرد. همچنین گرایش‌های ارتباط فناوری اطلاعات با مدیریت سازمانی و تاثیر سیستم های اطلاعاتی بر مدیریت دانش در این شاخه قرار می‌گیرد.

نوشتن پروپوزال ارشد مدیریت / نحوه نوشتن پروپوزال کارشناسی ارشد مدیریت / چند نمونه پروپوزال

مدیریت کارآفرینی

هدف از گرایش مدیریت کارآفرینی، بهبود عملکرد سازمانی با استفاده از فعالیت های جدید و نوین است. وجود چند نمونه پروپوزال از این گرایش می‌تواند شما را با روند کار آشنا کند.

از موضوعاتی که در سالهای پیشین مورد توجه محققان در این گرایش بوده است، می توان تاثیر مدیریت کارآفرینی در عملکرد سازمانی و طراحی مدل کارآفرینی نام برد. همچنین بررسی عوامل موثر در موفقیت مدل های کسب وکار و عوامل موثر بر چابک سازی سازمانی در این حوزه قرار می‌گیرد.

مدیریت مالی

نوشتن پروپوزال ارشد مدیریت مالی هم مورد توجه بسیاری است. این گرایش به بررسی راهکارهای حداکثر کردن ثروت صاحبان سازمان چه خصوصی و چه دولتی می پردازد. بیشتر حوزه های پژوهشی در این گرایش به بررسی عملکرد شرکت های بورسی می پردازند.

از حوزه های پژوهشی در این گرایش می توان به تاثیر نوع ماکیت بر سود نقدی، تاثیر ساختار هیأت مدیره برعملکرد مالی، بررسی رابطه بین اهرم مالی و نقدینگی وتاثیر عدم اطمینان در بازگشت سرمایه اشاره کرد. در انتهای این مقاله چند نمونه پروپوزال تکمیل شده قرارگرفته است. این نمونه ها می توانند برای آشنایی با نحوه نوشتن پروپوزال ارشد مدیریت و ساختار پایان نامه ارشد مفید باشد.

اگر برای نوشتن پایان نامه به مشاوره نیاز داشتید و یا برای نوشتن پروپوزال یا پایان نامه دچار مشکل شدید، به قسمت « انجام پایان نامه » بروید. در این صفحه بر روی درخواست خود کلیک کرده و فرم مربوطه را تکمیل کنید. کارشناسان ما بعد از دریافت اطلاعات با شما تماس می‌گیرند. همچنین می توانید با شماره های 09126232588 و یا 86036675-021 تماس بگیرید و از هزینه و نحوه مشاوره برای نوشتن پروپوزال و پایان نامه مطلع شوید.

دانلود چند نمونه پروپزوال مدیریت

پروپوزال مدیریت انگیزش کارکنان

پروپوزال مدیریت بازاریابی

پروپوزال مدیریت تخصیص دارایی

مطالب مرتبط
ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

76 ÷ 19 =