در دسته
مدت زمان مطالعه: 5 دقیقه

نحوه نوشتن پایان نامه کارشناسی ارشد حسابداری

نحوه نوشتن پایان نامه ارشد حسابداری برای دانشجویان این رشته با چالش‌های زیادی همراه است. رشته حسابداری به دلیل داشتن بازار کار مناسب یکی از رشته های دانشگاهی محبوب است. به همین دلیل سالیانه متقاضیان زیادی برای ورود به این رشته با هم رقابت می کنند. همچنین این رشته به عنوان یک رشته شناور قابل انتخاب برای شرکت کنندگان گروه های مختلف تحصیلی است. البته در مقطع کارشناسی ارشد این رشته کمی سخت می‌شود. در موسسه نوشتن پایان نامه پروژه دونی بهترین نکات و اطلاعات درباره نحوه نوشتن پایان نامه حسابداری گردآوری شده است.

نحوه نوشتن پایان نامه کارشناسی ارشد حسابداری

رشته حسابداری از انواع رشته های دانشگاهی پروژه محور محسوب می شود. برای فارغ التحصیلی در این رشته در مقاطع تحصیلات تکمیلی انجام پایان نامه ضرورت دارد.

نحوه نوشتن پایان نامه ارشد حسابداری به سایر رشته های پژوهش محور شبیه است. با این تفاوت که برای انجام پایان نامه ارشد حسابداری به جمع آوری داده های عملی نیاز دارید. در واقع انجام پایان نامه ارشد حسابداری بدون داده‌ها و اطلاعات پایه ممکن نیست.

چطوری داده های پایان نامه حسابداری جمع آوری کنیم؟

داده ها و اطلاعات مورد نیاز برای نوشتن پایان نامه حسابداری را می توان با توجه به صورت های مالی شرکت ها و یا شاخص های مالی بورس بدست آورد. همچنین شما می توانید قراردادهای مالی همکاری بین شرکت ها را هم جمع آوری کنید.

از گرایش های تخصصی رشته حسابداری می توان به حسابرسی، حسابداری مدیریت، حسابداری مالی، حسابداری صنعتی، حسابداری دولتی، حسابداری عمومی و حسابداری منابع انسانی اشاره کرد. اولین گام در انجام پایان نامه کارشناسی ارشد حسابداری مانند سایر رشته ها، تعیین موضوع مناسب است. اما چطور باید موضوع پایان نامه خود را مشخص کنید؟

در ادامه چندین موضوع پژوهشی پر کاربرد برای گرایش های مختلف رشته حسابداری معرفی می شود.

نوشتن پایان نامه کارشناسی ارشد حسابداری

انتخاب موضوع برای گرایش حسابداری دولتی

 

انتخاب موضوع برای نوشتن پایان نامه کارشناسی ارشد حسابداری در گرایش حسابداری دولتی کار سختی نیست. دراین گرایش بیشتر به ارائه و بررسی صورت های مالی سالیانه و عرضه آن برای نهاد های نظارتی پرداخته می شود. از موضوعات پژوهشی متداول در این گرایش می توان به بررسی کیفیت اطلاعات حسابداری و دو عامل موثر بر آن اشاره کرد.

همچنین شما می‌توانید به موضوعاتی نظیر تاثیر روش های حسابداری بر قیمت سهام شرکت های دولتی بپردازید. بررسی تاثیر حسابرسی داخلی در اجرای استاندارد حسابداری دولتی و بررسی تاثیر مالکیت دولتی بر محافظه کاری حسابداری هم موضوعات پیشنهادی دیگری هستند که کاربرد زیادی دارند.

موضوعات گرایش حسابداری صنعتی

یکی دیگری از گرایشات رشته حسابداری مربوط به قسمت صنعتی است. برای نوشتن پایان نامه کارشناسی ارشد حسابداری در این گرایش می توانید به سراغ صورت های مالی و حسابرسی بروید.

در این گرایش از صورت های مالی و حسابرسی برای بهبود فرآیند صنعتی و در نتیجه کاهش قیمت تمام شده و افزایش سود سالیانه استفاده می شود. از موضوعات تحقیقی در این گرایش می توان تاثیر اطلاعات حسابداری صنعتی بر افزایش کارآفرینی و عوامل موثر بر حسابداری مدیریت پروژه  اشار کرد. همچنین برای انجام پایان نامه ارشد حسابداری در این گرایش می توانید در مورد بررسی وضعیت گزارشگری حسابداری از نظر مدیران کار کنید.

بیشتر بخوانید: نوشتن پایان نامه تضمینی | چگونه پایان نامه را شروع کنیم؟

انتخاب موضوع پایان نامه برای گرایش حسابداری مالی

یکی دیگر از گرایش های کاربردی در حسابداری مربوط به قسمت مالی است.

در این گرایش تمرکز اصلی بر روی صورت های مالی و گزارش های سالیانه شرکت های بزرگ است. همچنین حسابداری مالی بر روی صورت مالی در بورس اوراق بهادار تمرکز دارد.

برای نوشتن پایان نامه ارشد حسابداری مالی می توانید به سراغ موضوعات پژوهشی پرکاربرد بروید. از جمله این موضوعات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

نوشتن پایان نامه کارشناسی ارشد حسابداری

در پایان

توصیه ما برای انجام پایان نامه ارشد حسابداری اینست به سراغ موضوعات روز و کاربردی بروید. زیرا در انتها می توانید از آن مقاله استخراج کنید. در این صورت روزمه تحصیلی و شغلی شما نیز تکمیل می شود.

اگر برای نوشتن پایان نامه به مشاوره نیاز داشتید و یا برای نوشتن پروپوزال یا پایان نامه دچار مشکل شدید، به قسمت « انجام پایان نامه » بروید. در این صفحه بر روی درخواست خود کلیک کرده و فرم مربوطه را تکمیل کنید. کارشناسان ما بعد از دریافت اطلاعات با شما تماس می‌گیرند. همچنین می توانید با شماره های 09126232588 و یا 86036675-021 تماس بگیرید و از هزینه و نحوه مشاوره برای نوشتن پروپوزال و پایان نامه مطلع شوید.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× 9 = 36