در دسته
مدت زمان مطالعه: 5 دقیقه

نوشتن مقاله علمی پژوهشی معماری – معرفی مجلات علمی

معماری یکی از رشته های بین رشته ای محسوب می شود. به طوریکه این رشته همپوشانی زیادی با سایر رشته های هنر، مهندسی عمران و شهرسازی دارد. به طور کلی گرایش های مختلف رشته معماری در مقطع تحصیلات تکمیلی را می توان به سه دسته معماری، مدیریت پروژه و ساخت، شهرسازی تقسیم بندی کرد. اولین مرحله در روش نوشتن مقاله علمی پژوهشی برای معماری، پیدا کردن یک مجله تخصصی مناسب است. در ادامه به معرفی مجلات تخصصی برای نگارش مقاله علمی پژوهشی معماری پرداخته می شود. پس تا انتهای این مطلب با موسسه پروژه دونی همراه شوید.

فصلنامه پژوهش  های معماری و محیط

صاحب امتیاز این مجله دانشگاه دولتی زنجان است. حوزه های تخصصی تحت پوشش این ژورنال گرایش های معماری و شهرسازی است. زبان مقالات این مجله فارسی است. اولین شماره این مجله سال 1397 انتشار پیدا کرده است.

فصلنامه معماری و شهرسازی ایران

دبیرخانه این ژورنال تحت نظر انجمن معماری و شهرسازی ایران فعالیت می کند. این مجله به طور اختصاصی مقالات در حوزه معماری و شهرسازی را اکسپت و منتشر می کند. زبان مقالات چاپ شده در این ژورنال فارسی و اولین شماره این مجله سال 1389 چاپ شده است.

فصلنامه بین المللی مطالعات شهری پیشرفته

صاحب امتیاز این مجله موسسه مطالعات راهبردی مانا شهران است. این مجله مقالات در زمینه معماری و شهرسازی را چاپ می کند. زبان مقالات چاپ شده در این مجله انگلیسی است. اولین شماره از این مجله سال 1394 منتشر شده است.

روش نوشتن مقاله علمی پژوهشی

مجله بین المللی معماری و توسعه شهری

این مجله تحت نظر دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران انتشار پیدا می کند. حوزه مقالات چاپ شده در این مجله در زمینه معماری و شهرسازی است. زبان مقالات چاپ شده در این مجله انگلیسی است. اولین شماره این مجله سال 1390 انتشار پیدا کرده است.

فصلنامه شهر پایدار

صاحب امتیاز این مجله انجمن جغرافیا و برنامه ریزی شهری ایران است. مقالات با موضوع معماری و شهرسازی و مدیریت پروژه در این ژورنال منتشر می شوند. زبان مالات منتشر شده در این مجله فارسی است. اولین شماره این مجله سال 1397 منتشر شده است.

مزیت نگارش مقاله علمی پژوهشی برای مجلات تخصصی

یکی از مزیت‌های نوشتن مقاله علمی پژوهشی معماری برای نشریات تخصصی، وجود خواننده های منحصر به فرد در این مجلات است. از سوی دیگر این مجلات با توجه به تخصصی بودن، بر روی علمی بودن یک مقاله معماری تمرکز زیادی دارند.

میزان اعتبار یک مقاله در مجلات علمی پژوهشی تخصصی بودن بالاتر از سایر مجلات است. زیرا مجلات تخصصی به راحتی یک مقاله را پذیرش نمی کنند. یکی از مزیت های نگارش مقاله علمی پژوهشی معماری، امکان پذیرش در مصاحبه دکتری است. از سوی دیگر این کار در استخدام هم تاثیر زیادی دارد.

اصول نگارش مقاله علمی پژوهشی

دریافت مشاوره برای چاپ مقاله

برای نحوه نوشتن مقاله علمی پژوهشی در رشته معماری قطعا به مشاوره نیاز دارید. برخی از اساتید دانشگاه ها در این زمینه به دانشجویان کمک‌های لازم را می دهند. اما در مواردی هم دانشجو به مشاوره بیشتری نیاز دارد. حتی ممکن است قادر به برقراری ارتباط با استاد نباشد.

موسسه پروژه دونی می تواند به شما در روش نگارش مقاله علمی پژوهشی مشاوره های لازم را بدهد. برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه «ثبت پروژه» مراجعه کنید. بعد از تکمیل فرم مربوطه، کارشناسان ما با شما تماس می گیرند.

 

مطالب مرتبط
ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

66 − 60 =