در دسته
مدت زمان مطالعه: 5 دقیقه

نحوه نوشتن مقاله برای بورسیه |آسانترین راه مهاجرت

نوشتن مقاله برای بورسیه می تواند یکی از آسان ترین راه ها برای پیشرفت تحصیلی باشد. برای کسب بورسیه در مقاطع مختلف تحصیلی شرایط مختلفی وجود دارد. دریافت بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی، نمره زبان و معدل دیپلم اهمیت فوق‌العاده زیادی را دارد. هر چه سطح تحصیلی افزایش می‌یابد، علاوه بر نمره آزمون معتبر زبان و معدل دوره تحصیلی قبلی، داشتن مقاله علمی هم شانس دریافت بورسیه را افزایش می دهد.

در مقاطع دکتری و پسا دکتری در اکثر دانشگاه های معتبر دنیا بورسیه تحصیلی به زمینه های تحقیقاتی تعلق می گیرد. بنابراین داشتن مقالات ISI در ژورنال های با اعتبار بالا، کمک زیادی به دریافت بورسیه تحصیلی می کند. در ادامه مراحل نوشتن مقاله علمی برای بورسیه اشاره شده است. تا انتهای این مطلب با موسسه پروژه دونی همراه باشید.

نوشتن مقاله برای بورسیه و پیدا کردن موضوع

برای نوشتن مقاله isi برای بورسیه ابتدا لازم است با مراجعه به فرصت های تحصیلی موجود و در دسترس با زمینه تحقیقاتی در دانشگاه های مورد نظر آشنایی پیدا کنید. در تعدادی از فرصت های تحصیلی مستقیما زمینه پژوهشی اعلام می شود. در تعداد دیگری از بورسیه های تحصیلی سوابق علمی اساتید در دانشگاه مورد نظر را بررسی کنید. همچنین شما باید زمینه تحقیقاتی مورد علاقه در آن مرکز علمی را پیدا کنید.

نوشتن مقاله برای بورسیه

پیدا کردن موضوع برای مقاله ISI

در این قسمت از شرایط نوشتن مقاله برای بورسیه باید به سراغ سایت‌های معتبر بروید. البته ابتدا باید زمینه پژوهشی را مشخص کنید. سپس با توجه به موضوع مقاله، حوزه تحقیقاتی در سایت های جستجوی مقالات علمی را بررسی کنید. در عین حال مطالعه تعدادی از مقالات با زمینه مشترک هم اهمیت دارد.

توجه داشته باشید یکی از شرایط نوشتن مقاله برای بورسیه مشخص کردن یک موضوع نوآورانه برای مقاله است. موضوع تعیین شده باید در لیست تحقیقات قبلی قرار بگیرد. بنابراین باید دارای یک نوآوری و تغییرات در شیوه تحقیق باشد.

نگارش مقاله  ISIو دریافت اکسپت

پس از انتخاب موضوع مقاله isi، فرآیند نوشتن مقاله برای بورسیه آغاز می شود. برای نگارش مقاله ISI جمع آوری و مطالعه منابع علمی اهمیت دارد. همچنین باید روش تحقیق، انجام تحقیق عملی یا میدانی، جمع آوری نتایج و تحلیل آنها و در نهایت نوشتن مقاله را نیز تعیین کنید.

بیشتر بخوانید: تاثیر نوشتن مقاله برای اپلای در تحصیلات تکمیلی

کمک گرفتن از نظرات اساتید و متخصصان

برای نوشتن مقاله علمی برای بورسیه باید از کمک و راهنمایی اساتید دانشگاه و متخصصان صنعتی و عملی استفاده کنید. زیرا آنها با داشتن تجربه کافی، اطلاعاتی را در اختیار شما قرار می دهند که خیلی زود به همه چیز مسلط می شوید.

در این صورت زمان کمتری را صرف کسب تجربه می‌کنید. گاهی نظرات و تجربیات دیگران می تواند شما را چندین روز به جلو بکشاند. در نحوه نوشتن مقاله برای بورسیه باید به نکات ریز و درشت زیادی توجه کنید. بنابراین مشورت با افراد متخصص را فراموش نکنید.

استفاده درست از منابع اطلاعاتی

یکی دیگر از شرایط نوشتن مقاله برای بورسیه استفاده صحیح از منابع است. همین که منابع را جمع‌آوری کنید، کافی نیست. بلکه باید بتوانید از داده‌ها نتایج منطقی بگیرید. مبحث جمع آوری نتایج و تحلیل صحیح نتایج در نوشتن یک مقاله علمی پژوهشی اهمیت زیادی دارد. بنابراین به سادگی از کنار این موضوع عبور نکنید.

رفع ایرادات مقاله توسط استاد راهنما

یکی از مراحل نوشتن مقاله علمی برای بورسیه برطرف کردن ایرادات است. بعد از نگارش مقاله ISI باید آن را به یک فرد متخصص که همان استاد راهنماست نشان دهید. در این صورت ایرادات و نواقص کار را به شما نشان می‌دهد.

ترجمه مقاله به زبان انگلیسی

برای اینکه بتوانید برای مقاله خود اکسپت بگیرید، باید مقاله را به زبان انگلیسی ترجمه کنید. برای این کار باید به سراغ افراد متخصص بروید. بعد از نوشتن مقاله برای بورسیه حالا باید روی ترجمه تمرکز کنید. سرسری از این موضوع عبور نکنید. هر گونه اشتباه ممکن است زحمات شما را به باد دهد.

نوشتن مقاله برای بورسیه و پیدا کردن موضوع

به سراغ ژورنال های معتبر بروید

چاپ مقاله در ژورنال با ایمپکت بالا به رزومه شما اعتبار بیشتری می‌بخشد. بنابراین بعد از نوشتن مقاله علمی برای بورسیه مجله موردنظر را پیدا کنید. توصیه پروژه دونی اینست که ژورنال های معتبر را در اولویت قرار دهید.

بررسی مقاله بعد از ارسال

یکی از شرایط نوشتن مقاله برای بورسیه رفع ایرادات مطابق با نظر داوران است. بعد از ارسال مقاله ایرادات و نواقص مقاله شما برایتان ارسال می شود. برای اینکه مقاله ISI شانس دریافت بورسیه تحصیلی را افزایش دهد، باید این ایرادات را برطرف کنید.

توجه داشته باشید هر چه تعداد مقالات isi شما در ژورنال‌های معتبر بیشتر شود، شانس دریافت بورسیه تحصیلی نیز بالا می رود. این موضوع مخصوصا در مقاطع دکتری تخصصی و پسا دکتری اهمیت بیشتری دارد.

در پایان

اگر برای نوشتن مقاله ISI به کمک نیاز دارید، به قسمت «ثبت پروژه» بروید. بعد از تکمیل اطلاعات کارشناسان ما با شما تماس می گیرند.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 1 =